İlhan Cavcav çok sinirlendi: Şerefsiz...

İlhan Cavcav çok sinirlendi: Şerefsiz...
İlhan Cavcav çok sinirlendi: Şerefsiz...
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Galatasaray maçında yediği golle tartışma konusu olan kaleci Ferhat Kaplan'a sahip çıkarken, ağır ifadeler kullandı.

İlhan Cavcav, deplasmanda 1-0 kaybettikleri Galatasaray maçından sonra yaşanan tartışmalara ateş püskürdü. Tecrübeli futbol adamı, “Gece 1’e kadar bazı spor programlarını izledim. İnanılmaz üzüldüm, sinirlendim. Neymiş efendim, kaleci Ferhat elini bilerek uzatmamış. Stancu golü bilerek atmamış. Neymiş efendim, Ferhat kurtarsaydı, Stancu atsaydı, ben bu oyunculara çok kızarmışım. Biraz olsun haysiyeti, şerefi, onuru olan insanlar hiç böyle konuşur mu?” ifadelerini kullandı.

Habertürk Gazetesi'nin haberine göre, Başkan İlhan Cavcav şöyle devam etti:
"Kaleci Ferhat’ın belki ayağı kaydı. Belki ters ayakta yakalandı. Belki daha iyi uzanabilirdi. Golde hatası yok değil. Elbette var. Ama kendisi güvendiğimiz dürüst, karakterli bir kalecidir. Öyle kaleciler var ki, yumurtluyor, avucunun içindeki topu kaçırıyor. Bu gole en çok üzülen kişi, kaleci Ferhat olmuştur."

"PRİM 500 BİN TL’YDİ"

Spekülasyonlara anlam veremediğini dile getiren duayen başkan, “Hakan’ın ceza alanı içindeki hareketine hakem penaltı verse ne olacaktı! ‘Hakan bilerek penaltı yaptı’ mı olacaktı. Melo’nun atılması gerekirdi, hakem göstermedi. Kimse bunları söylemiyor. Bu sezon F.Bahçe’yi yendik, o maçta teşvik mi aldık yani! Bakın, bu maçın galibiyet primi de 500 bin liraydı. Mağlup olmak istesek bu primi vadeder miydik?” açıklamasını yaptı.

"BİZ ONURU İÇİN YAŞAYAN İNSANLARIZ"

Cavcav, 11 Mart’ta “Amcam G.Saray’da oynadı. Gönlümde şampiyon olması yatar ama Beşiktaş daha avantajlı gözüküyor” demişti. Buradan, bugüne taşınan polemiklere isyan eden Cavcav, “Çirkin yorumlar çok üzüyor. Sabaha kadar uyumadım. Bizler onuru için yaşayan insanlarız. G.Saraylı olmakla da her zaman iftihar ettim. Ama ben G.Birliği’nin başkanıyım. G.Saray’la 100 maç yapsam, 100’üne de zafer için çıkarım” dedi.

İlhan Cavcav, dün gece Habertürk TV canlı yayınında yaptığı açıklamada da bu konuya değinip şunları söyledi:

"BİZE BU YAKIŞTIRMAYI YAPANLAR ŞEREFSİZDİR..."

Konuyla ilgili olarak Cavcav, Habertürk TV'den Faik Çetiner'e konuştu. Bize bu yakıştırmayı yapanlar bana göre şerefsizdir" diyen Cavcav'ın açıklamaları şöyle:
"Benim yaşım 80. Anamdan doğduğum zaman Gençlerbirliğili doğmadım. Ben 10 yaşında futbola başlamış adamım. Benim amcam zamanında Galatasaray'da oynamış. İstanbul 'da askerliğimi yaptım ve daima Galatasaray'ın maçlarına giderdim. Bir insanın Galatasaraylıyım demesi suç mu kardeşim?"

"PRİMİ İKİYE KATLADIM"

"Maçtan önce böyle bir telaffuz kesinlikle etmedim, bir tek size konuştum. Dün de antrenörümü çağırdım. Dedim ki; 'Kardeşim bu maç bizim için prestij maçıdır. Prim ne diyorsan onu yapalım.' Hoca 'primi ikiye katlayın' dedi. 'Bu maç bizim için bir prestij maçıdır' dedik. Bizim hasılatımız sattığımız futbolculardan ve Digitürk'ten gelen para. Ben bir maçta 1 trilyon para kaybedersem beni hiçbir takım ilgilendirmez."

"FERHAT ADAM GİBİ ADAMDIR, STANCU SABAHA KADAR UYUYAMAMIŞ"

"Maça gitmedim televizyondan izledim. Keslinlikle böyle bir olay yok. Kaleciyle de konuştum. Ferhat adam gibi adamdır. Zaten başka türlü bizim kulübümüzde barınamaz. Stancu otobüste gelene kadar, sabaha kadar uyumamış. 'Kaleci çıktı diye ben vurdum. Fakat bir anda durunca topu tuttu' diyor."

"AZİZ YILDIRIM'A SİTEM EDİYORUM"

"Bize bu gibi yakıştırmayı yapan insanlar bana göre şerefsizdir. Ben 37 senelik başkanlığım içinde ne maç aldım, ne de maç sattım. Herkes İlhan Cavcav'ı iyi tanısın. Aziz Yıldırım 3 sene Kulüpler Birliği başkanlığı yaptı. Ben Fenerbahçe Başkanı'na sitem ediyorum, kızıyorum. Her gün gazetelerde; 'yok havuzdan ayrılacağım, yok benim param az.' Kardeşim 4 tane büyük takım var. Diğer takımlar Fenerbahçe'nin piyonu mu? Yıldırım'a futbol adına sitem ediyorum. Yoksa benim onunla bir sorunum yok. İnşallah her sene şampiyon olur, üzerindeki şu dava pisliğini atar.

"BEŞİKTAŞ DEDİĞİMİ NEDEN KİMSE SÖYLEMİYOR?"

İki hafta evvel değerli yazar kardeşlerimiz 'İlhan bey senin şampiyonluk adayın kim?' dediklerinde Beşiktaş dedim. Onu neden kimse söylemiyor."