İlhan Cavcav'dan olay sözler

İlhan Cavcav'dan olay sözler
İlhan Cavcav'dan olay sözler
Fenerbahçe'ye 1-0 mağlup olan Gençlerbirliği'nde Başkan İlhan Cavcav, Türkiye Futbol Federasyonu'nu istifaya davet etti.

Başkan İlhan Cavcav, maç sonrası sinirli tavrıyla dikkati çekerken, "Fenerbahçeli oyuncu bizim oyuncumuzu tutup itiyor, yüzde yüz penaltı ama verilmiyor. Egemen'in oyuncumuza yaptığı hareket net faul, ama karar çıkmıyor. Hakem bey Fenerbahçe golü bulunca rahat etti. Nasıl olsa karşı takımı toplasan bir Fenerbahçe'de bir futbolcu etmez. Bu hakemlerin verdiği kararları Cenab-ı Allah gelse bozamıyor" dedi.

Cavcav, "Futbol Federasyonu almış olduğu yabancı kararıyla Anadolu kulüplerini mahvetti. TFF'nin kararları Allah'ın yapısı, tapusu değildir. Yıldırım Demirören benim düşmanım değil. Onu TFF Başkanlığı'na ben önerdim. Bana göre geçen hafta da Beşiktaş mağdur edildi" ifadelerini kullandı.

TFF'yi ve MHK'yı istifaya davet eden İlhan Cavcav, "Hem Gençlerbirliği Başkanı, hem de Kulüpler Birliği Başkanı olarak söylüyorum; MHK ve TFF bir an önce istifa etsin. Yeni arkadaşların gelmesi gerekiyor. Serkan Çınar sanırın Edirne'ye yakın bir yerden, Kırklareli bölgesinden. Onun inşallah başka bir ülkeye transferi olabilir. Böyle hakemlerle Türk futbolu br yere gelmez" şeklinde konuştu.