İlhan Cavcav'dan şok açıklamalar

İlhan Cavcav'dan şok açıklamalar
İlhan Cavcav'dan şok açıklamalar
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, "Ben Başbakanımızın yerinde olsam 4 Büyük kulübün başkanlarını re'sen görevden alırım" şeklinde konuştu.

Ercan ATA / ANKARA (DHA) - Kulüpler Birliği Başkanı olan İlhan Cavcav, AK Parti Kızılcıhamam kampında Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın gündeme getirdiği ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'dan da onay aldığı belirtilen kanun taslağı ile spor kulüp başkanlarının 3 dönem sınırı getirilmesi konularında görüşlerini açıkladı.

Kulüp başkanlarına üç dönem sınırı


"ALLAH BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN"

Cavcav, "Spor Bakanlığımız özellikle spor kanununun çıkması için, Kulüpler Birliği Başkanı olarak bana resmen talimatını vermiş durumda. Bizim zaten yarın Ankara'da kulüpler birliği toplantısı var. Bu konuları orada gündeme getirmeye çalışacağız. Bakanlığımızın ve Federasyonumuzun özellikle istediği e-bilet uygulaması ile ilgilide bir çalışmamız var. Bunun da kararını kulüpler olarak almış olacağız. Sayın Başbakanımız sporun içerisinden gelen biri. Ülke olarak da güvendiğimiz biri. Allah ona bir zeval vermesin ve başımızdan eksik etmesin. Ama bu uygulama olduktan sonra konuşulur. Şu anda bir şey söylemek doğru olmaz. Evvela şu spor kanunu çıkıp, o spor kanununun içerisinde bunlar müzakere edilip görüş alınabilir. Ben özellikle Sayın Başbakanımızdan, teşkilattan ve spor bakanımızdan spor kanunu yapılırken de görüş ve düşüncelerimizin bir fikir birlikteliği içerisinde olması gerektiği kanaatindeyim. İnşallah spor için alınan her karar ülkemiz için hayırlı ve uğurlu olur" ifadesini kullandı.

Fikret Orman müjdeyi verdi


"ÖMRÜ BİLLAH İÇERİ SOKMAM"

Duayen başkan, "Süper Lig'de şu an en uzun süre görev yapan başkanlar İlhan Cavcav ve Aziz Yıldırım. Bu durum, söz konusu kanun taslağının gündeme getirilmesini ne derece etkili oldu?" sorusunu şöyle yanıtladı:
"Tüm kulüplerin İlhan Cavcav gibi başkanı olmasını isterim. Kimseye bir tek kuruş borcu olmayan, kendi yağıyla kavrulup kendi yağıyla ligi devam ettiren 35 yıldır bu kulübün başında olan bir başkanım. Bütün kulüp başkanlarımız 2-3 veya 5 sene kulüp başkanlığı yapıp bir sürü arkada borç harç bırakarak gelecek yönetimlere büyük külfetler yüklüyorlarsa, ben de Başbakan olsam 3 sene değil, bir sende bir başkan değişmesini isterim. Ama bunları yapabilmek için mutlaka kulüp başkanlarının kulüpleri borca sokacak bütçesini aşan bir yatırım yapacak girişimlere girmemesi lazım. Ancak parası olsa her türlü yatırımı yapabilir. Bakıyoruz Türkiye'nin 4 büyük güzide kulübü var. Fenerbahçe, Galatasaray , Beşiktaş ve Trabzonspor. Bunlar borç içerisinde. Kimisinin 400-300 milyar borcu var. Bence Başbakan doğru söylüyor. Ben olsam, bu kulüplerin başında olan insanların bir tanesini spordan, kulüp başkanlığından onları re'sen azlederim. Ve o adamlara, bu kulüpleri bu şekilde borçlandıranlara ömrü billah o kulübün kapısının içerisinden sokmam. Bunu ben İlhan Cavcav olarak söylüyorum" şeklinde konuştu.

"Başbakan'ın bu söylemi tüzüğe ve delegelere aykırı değil mi?" şeklindeki soru üzerine ise Cavcav, hukukçu olmadığı için bu konuda yorum yapmayacağını söyledi.

Aziz Yıldırım'dan Galatasaray mesajı