İlhan Cavcav'dav şike açıklaması

İlhan Cavcav'dav şike açıklaması
İlhan Cavcav'dav şike açıklaması
Gençlerbirliği Kulübü Olağan Genel Kurulu'nda 149 delegeden 147'sinin oyunu alan İlhan Cavcav, 19. kez başkanlığa seçilirken, yine çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

Kongrenin ardından A Spor 'a konuşan İlhan cavcav, borcu olmayan tek kulüp olduklarını belirterek, "Sporculara sadece Mayıs ayı maaşları ödenmedi. Nisan ayına kadar bütün sporcuların transfer alacağı ödenmiş vaziyette. Maliye’ye bir tek kuruş borcu olmayan, Maliye’den defterlerimiz kontrol edildiği zaman da takdir alan bir kulübüz. 50-52 trilyon lira bankalarda paramız mevcut. Bu sene daha iyi bir transfer yapıp, daha iddialı bir takım oluşturma gayretindeyiz" dedi.

" BEŞİKTAŞ ’I DAHA ŞANSLI GÖRÜYORUM"

" Galatasaray ’ın şampiyon olmasını istiyorum. Ancak son maçlarına baktığım zaman Galatasaray’ın da Fenerbahçe’nin de pek iyi futbol oynadığı kanaatinde değilim. Yarışta Beşiktaş’ı daha şanslı görüyorum."

"2011’DEN SONRA ŞİKE BİTMİŞTİR"

2011 yılından itibaren Türkiye ’de şike olmadığını belirten Gençlerbirliği Başkanı, "Eskiden büyük kulüp başkanları direk kaptanları arayarak prim verirlerdi" diye konuştu.

"YANLIŞLARI DÜZELTSİN YOKSA BAŞKASI GELİR"

Yaklaşan genel kurul öncesi Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) düzeltmesi gereken birçok yanlış olduğunu ifade eden İlhan Cavcav, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'i eleştirerek, "Federasyonda yapılması gereken çok önemli konular var. Fevkalade önemli yanlışlar var. Bu yanlışların mutlaka düzelmesi lazım bunu Yıldırım Demirören ya bunları düzeltir, ya da bunları düzeltecek bir arkadaşın oraya iltihakı söz konusu olabilir" dedi.