İlhan Ekşioğlu'ndan olay tweet

İlhan Ekşioğlu'ndan olay tweet
İlhan Ekşioğlu'ndan olay tweet
Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu üyesi İlhan Ekşioğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından Milli Takım kadrosunda yer alan futbolculara verildiği iddia edilen 200'er bin Euro primle ilgili sert bir açıklama yaptı.

RADİKAL - İlhan Ekşioğlu, EURO 2016 Elemeleri'nde Hollanda'yı deviren A Milli Futbol Takımı'na verildiği iddia edilen prime tepki gösterdi.   

Fenerbahçe yöneticisi, twitter hesabı üzerinden, "Madem ki maç sonu açıklamasında galibiyeti şehitlerimize ve geride bıraktıkları yakınlarına adadınız, bu durumda primleri de onlara vermelisiniz. Milli takımların tüm spor branşlarında prim kalkmalı veya ille de verilecekse 1.lik için verilmeli, aksi takdirde MİLLİ duygu hep 2. planda. Kulüp takımları içinde aynı şeyi düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Bu tweet öncesi resmi internet sitesinden bir açıklama yayımlayan Fenerbahçe Kulübü, Milli Takım'a verilecek primlere kaynak oluşturmak için TFF tarafından kulüplere ceza kesildiğini iddia etmiş, Hollanda maçı sonrası futbolculara 200'er bin Euro verildiğini öne sürmüştü.