İlhan Mansız: Bizimkilerden iyisi yok

Dünya Kupası'nda yıldızlaşan ve Avrupa'nın en çok ilgi gösterdiği golcüler arasında yer alan İlhan Mansız, İngiltere karşısında çok iyi futbol oynayarak galip gelmek istediklerini söyledi.

NEWCASTLE - Dünya Kupası'nda yıldızlaşan ve Avrupa'nın en çok ilgi gösterdiği golcüler arasında yer alan İlhan Mansız, İngiltere karşısında çok iyi futbol oynayarak galip gelmek istediklerini söyledi. Kazanmak için sahaya çıkacaklarını dile getiren İlhan, "Kendi gücümüzü biliyoruz.
İngiltere'ye karşı kazanamasak bile, kaybetmeyeceğiz. Amacımız üç puan ama Türkiye'ye yenilmeden dönmek de bizim için avantaj olur. Takımda golcüler önemli ancak bizim mükemmel bir orta sahamız var. Onların formda olması bizi daha da verimli yapıyor" şeklinde konuştu.
Milli Takım'da yeralan bütün oyuncuların birbirinden kaliteli olduğunu vurgulayan golcü futbolcu, "Tek tek bakıldığında orta sahamız inanılmaz güçlü. Tugay, Yıldıray, Emre ve Okan Avrupa'da forma giyen oyuncular ve oynadıkları takımlar kendi liglerinde zirveye oynuyor. Zaten bu oyuncuların yurtdışında oynaması tecrübelerini daha da artırıyor. Bu bizim en büyük avantajımız" dedi. İlhan, İngiltere'nin son zamanlarda formsuz olmasının birşeyi değiştirmeyeceğini, onların her zaman zor bir rakip olduğunu da sözlerine ekledi.
'Futbolda intikam olmaz'
İngiltere'ye ilk golü atan oyuncu olmaktan çok Milli Takım'ın kazanmasının önemli olduğunu belirten İlhan sözlerini şöyle tamamladı: "Takımdaki herkes böyle bir golün sahibi olmak ister, ben de istiyorum. Ama biz bunu çok önemsemiyoruz. Burada önemli olan attığımız gol ya da gollerle üç puanı almak. Biz buraya eskinin intikamını almaya gelmedik. Zaten futbolda intikam olmaz. Amacımız iyi futbol ve üç puan." (Spor Servisi)