İlhan Mansız nereye koşuyor!

51. dakikada hakem Batista'nın düdüğünden sonra topa vuran İlhan Mansız sarı kart gördü. İkinci yarının hemen başında hakemin ofsayt düdüğünü duyduğu halde yine topla oynayan golcü, kırmızı kart görerek takımının 39 dakika on kişiyle oynamasına neden oldu.

  • 51. dakikada hakem Batista'nın düdüğünden sonra topa vuran İlhan Mansız sarı kart gördü. İkinci yarının hemen başında hakemin ofsayt düdüğünü duyduğu halde yine topla oynayan golcü, kırmızı kart görerek takımının 39 dakika on kişiyle oynamasına neden oldu.
  • Maç öncesi Türkçe ve İngilizce olarak uyarı anosları yapıldı; Beşiktaş ve taraftarlarına hoşgeldiniz mesajları verildi. Bu temennilerin, aynı zamanda skorborda da Türkçe olarak yazılması alkış aldı. Karşılaşma esnasında Türkçe olarak yapılan "Beşiktaşlı taraftarlar lütfen yerlerinize oturun" anonsu ise oldukça ilginçi.
  • Maçın başlamasına yarım saat kala başlayan sağanak yağmur zemini etkiledi. Günlerdir havanını iyi olmasına karşın maç saatinde yağmurun başlaması İngilizleri menun etti. Bu duruma memnun olan bir kişi daha vardı, Mircea Lucescu. Rumen hoca, oyuncularına, "Yağmur lehimize" uyarısında bulundu.
  • Mücadelenin başlamasına bir saat kala Lucescu, Zago ile bir süre sahanın ortasında konuştu. Lucescu, "Savunmada çok dikkatli olmak zorundasınız. Yardımlaşmayı ve kademeyi unutmayın. Kanatlardan atılacak her topta etkililer. Hele hele riske asla girmeyin" diye konuştu.
  • Her iki takım, karşılaşmadan önce sahada ısınırken, Lucescu ile Claudio Ranieri kenarda koyu bir sohbete daldılar. İki teknik adam 25 dakika boyunca durum değerlendirmesi yaptı. Ayrıca iki hocanın maçı zaman zaman yanyana takip etmeleri ilginç görüntülere sahne oldu.
  • Beşiktaş'ın kaldığı otelden stada hareketiyle Londra'da iş çıkışı saati kesişince kafile bir süre trafiğe takıldı. Takım otobüsüne yakın koruma da verildi.
  • Sergen Yalçın, Stamford Bridge Stadı'nda büyük ilgiyle karşılandı. Zemini incelemek üzere sahaya çıkan Siyah-Beyazlı futbolcu uzun süre alkış topladı, hayranlarına bol bol imza dağıttı.
  • Beşiktaş'ın Londra'ya gelişi sırasında malzemelerin garip bir gerekçeyle altı saat süreyle polisçe tutulmasına büyük tepki gösteren Serdar Bilgili, Chelsea'li yöneticilerin verdiği resepsiyona katılmayarak bu durumu protesto etti.
  • Beşiktaş'ı üst üste üç kez şampiyon yaparak erişilmesi güç bir rekora imza atan eski çalıştırıcı Gordon Milne, Siyah-Beyazlı takımı, Chelsea'da yalnız bırakmadı. Şifo Mehmet ile birlikte stada gelen Milne, kulüp başkanı Serdar Bilgili'nin yanı sıra eski öğrencilerine maç öncesinde büyük ilgi gösterdi, başarılar diledi.
  • Şenol Güneş, İngiltere maçı kadrosunu belirlemek amacıyla Chelsea-Beşiktaş maçını izledi. Güneş, Sergen'i büyük bir olasılıkla kadroya çağıracak.