İlhan Mansız veda ediyor

Kötü haberi Beşiktaş'ın menajeri Sinan Engin verdi: "İlk gelen rapor kötü. İlhan Mansız'ın futbol hayatı büyük ihtimalle bitti" Mansız'ın dizini ilk ameliyat eden Prof. Aziz Alturfan, "Kendine bakmadı, böyle oldu" dedi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

BUSAN - Beşiktaş, İlhan Mansız'ın doktorlarından aldığı kötü haberle sarsıldı. Siyah-Beyazlı takımın menajeri Sinan Engin, yıldız futbolcunun dizindeki sakatlığa ilişkin gelen ilk raporda durumun olumsuz çıktığını söyledi ve Mansız'ın futbol kariyerinin büyük olasılıkla sona erdiğini ifade etti. Engin, "İlhan her şeyin farkındaydı. Zaten bu yüzden Zürih'e giderken gerginlik yaşandı. İtalya'dan Almanya'ya dönmüş. Haber aldık, ayağı balon gibi şişmiş. Bu durum Alman doktorların hatası. Prof. Aziz Alturfan, ayağını atroskopi yaptığında oradaki parçayı, sürtünmeyi önlesin diye bilerek bırakmıştı. İlhan ameliyat sonrası, önce Laila'ya gitti, ardından da 9 saat araba kullanıp, Münih'ten Nyon'a geldi. İyi bir tedavi geçirmediği için ödem oluşmuştu. Almanya'da ikinci operasyonu geçirip o parçayı aldırdı. Şimdi, yumuşak doku kaybı olduğu için kemiklerin sürtünmesi ile rahatsızlık ortaya çıktı. Yani kıkırdak doku bitmiş. Sonuç çok üzücü. Bu iş maalesef bitti" dedi. İlhan'ın İtalya'daki tedavisini, yakında doğum yapması beklenen kız arkadaşı Nina'nın sancılanması üzerine yarım bırakıp Almanya'ya döndüğü öğrenildi.
İlhan Mansız, 'Almancı' bir genç yetenek olarak önce şansını Gençlerbirliği'nde denemiş, daha sonra formasını giydiği Kuşadasıspor ve Eskişehirspor gibi takımlarda da pek dikkat çekmemişti. Samsunspor'da parlayan ve 2001 yılında Beşiktaş'a transfer olan İlhan, 2001-02 sezonunda Siyah-Beyazlı formayla ligde 21 gol attıktan sonra 2002 Dünya Kupası'nda attığı altın golle Milli Takım'ın yarı finalist olmasını sağladı. 2002-03 sezonunda sakatlıklardan yakasını kurtaramayan golcü, 23 lig maçında oynayabildi, bunların 13'ünde 90 dakikayı tamamladı ve gol sayısı 7'de kaldı.