İlhan Mansız'a Lucescu engeli

İdmanlardaki performansıyla eski günlerine döndüğü sinyallerini veren İlhan Mansız, Denizlispor maçında forma giymek istediğini teknik heyete iletti. Ancak teknik direktör Mircea Lucescu, İlhan'ın bu önerisini geri çevirip, "Hâlâ eksiklerin var.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - İdmanlardaki performansıyla eski günlerine döndüğü sinyallerini veren İlhan Mansız, Denizlispor maçında forma giymek istediğini teknik heyete iletti. Ancak teknik direktör Mircea Lucescu, İlhan'ın bu önerisini geri çevirip, "Hâlâ eksiklerin var. Tam iyileşmeden seni riske edemem. Şampiyonlar Ligi'nde sana çok ihtiyacımız olacak. Aceleci davranma, zamanı geldiğinde oynayacaksın. Geçen yılki hataya tekrar düşmeyelim" dedi.
Rumen hocanın yeni bir forvet alınmaması konusundaki raporu da görüşüldü. Yöneticiler, Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olabilmek için takviyenin şart olduğu görüşünde birleşti. Lucescu raporunda transferi düşünülen Elber'in pahalı olduğunu ve takımdaki dengeleri bozabileceği görüşünü savunmuştu.
Bu arada Ümit Milli Takımın Moldova ile yaptığı özel maçta sakatlanan Okan Koç'un Denizlispor maçında forma giymesinin zor olduğu açıklandı. Genç futbolcu bir haftadır takımdan ayrı düz koşu yapmakla yetiniyor.