İlhan pamuk ipliğine bağlı

Beşiktaş'ta İlhan Mansız krizi giderek büyüyor. Gerginlik Zürih yolculuğu öncesi golcü oyuncunun havalimanına spor kıyafetiyle gelmesiyle başladı. İlhan, "Git, hemen üstünü değiştir" uyarısın yapan menajer Sinan Engin'e, "Gidersem, dönmem" karşılığını vermişti.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL/ZÜRİH - Beşiktaş'ta İlhan Mansız krizi giderek büyüyor. Gerginlik Zürih yolculuğu öncesi golcü oyuncunun havalimanına spor kıyafetiyle gelmesiyle başladı. İlhan, "Git, hemen üstünü değiştir" uyarısın yapan menajer Sinan Engin'e, "Gidersem, dönmem" karşılığını vermişti. Ardından geçen sezon operasyon geçirdiği ayağından sorun yaşadığını belirtip krosa katılmayan İlhan, önceki akşam da izin almadan Münih kentine gitti.
Futbol şube sorumlusu Yıldırım Demirören, Engin ve teknik direktör Mircea Lucescu bir toplantı yaparak İlhan'ın durumunu masaya yatırdı. Engin toplantıda, "Kadrodışı bırakalım, başının çaresine baksın" derken, bu görüş Demirören ve Lucescu tarafından da onaylandı. Rumen çalıştırıcı ise, "Münih'deki doktorundan rapor getirsin. Sonra görüşelim" önerisini yaptı. İlhan sakatlığını rapor getirerek ispatlarsa sadece para cezası alacak. Aksi durumda kadrodışı bırakılıp, tüm alacakları dondurulacak. İlhan ise kendini savunarak, "Geçen sezonki sakatlığım tekrar nüksetti. Aynı yerden birkez daha operasyon geçirebiliri. Beni yıpratmak istiyorlar" diye konuştu.
Cordoba'ya son çağrı
Siyah-Beyazlılar, Arsenal'in talip olduğu Kolombiyalı kaleciye 9 Temmuz'a kadar kampa katılması için tebligat yaptı. Yönetim bu oyuncuyla ilgili tüm belgeleri federasyon aracılığıyla FIFA'ya gönderirken, asbaşkan Hüsnü Güreli gereken herşeyi yapacaklarını yineledi. Güreli, yasal olarak kendilerinin haklı olduğuna dikkat çekerek, "Cordoba eğer takıma dönerse sorun yok. Ancak Arsenal bu oyuncuyu istiyorsa, önce bizimle görüşmeli. Aksi durumda bu olayı FIFA çözer" açıklamasını yaptı. Güreli geçen sezon bazı futbolcuların takım içinde yarattığı huzursuzluk nedeniyle yeni bir ceza yönetmeliği hazırladıklarını belirterek, "Bundan sonra kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız. Herkes kurallara uyacak" diyerek sözlerini noktaladı.
ABD'nin Miami kentinde tatilini sürdüren Cordoba ise,
"Kariyerimi İngiltere'de sürdürmeye kararlıyım. Ailemin geleceğini düşünmek zorundayım. Eşim de Arsenal'da oynamamı istiyor. Bu şansı benim için kaçırılmayacak bir fırsat. Beşiktaş'a kesinlikle dönmeyeceğim" diye konuştu.