İlhan ve Hasan bu hafta zor

Karşılaşmanın 23. dakikasında sakatlanan İlhan Mansız ve ilk yarının son dakikalarında sakatlanan Hasan Şaş'ın bir hafta oynayamayacakları açıklandı.

  • Karşılaşmanın 23. dakikasında sakatlanan İlhan Mansız ve ilk yarının son dakikalarında sakatlanan Hasan Şaş'ın bir hafta oynayamayacakları açıklandı. İlhan'ın ayağında darbe, Hasan'ın ise adelesinde aşırı gerilme olduğu tespit edildi.
  • Çekler karşılaşmaya fazla ilgi göstermedi. 18 bin kapasiteli statta yaklaşık 14 bin izleyici yer aldı. Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden gelen Türkler, Ay-Yıldızlı oyunculara maç boyunca destek oldu.
  • Milli Takım'da Emre ve Nihat hafif sakatlıkları nedeniyle karşılaşmada forma giymediler. Çek Cumhuriyeti'nde ise Juventus'ta forma giyen Nedved, takımının Şampiyonlar Ligi'nde Real Madrid'le karşılaşacak olması nedeniyle milli takımdan afını istediği için karşılaşmada yer almadı.
  • Ay-Yıldızlılar, daha önce iki kez özel maç oynadıkları Çekler'i üçüncü maçta da yenemedi. 1994 yılındaki ilk maçı 4-1 kaybeden Milliler, ikinci maçı da 3-0 yenik bitirmişti. Dünkü maçla birlikte 11 gol yiyen Türkiye, Çekler'e bir gol atabildi.
  • İngiltere Futbol Federasyonu, ekim ayında Türkiye ile yapacağı 12. Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Grubu maçı için Türkiye'den bilet talebinde bulunmamayı düşünüyor. İngiliz yetkililer, 2000 yılında Galatasaray ile Leeds United takımları arasında yapılan UEFA Kupası maçı öncesi 2 İngiliz taraftarın öldürülmesiyle oluşan gerginlik ve 2 Nisan'da Sunderland'da yapılan İngiltere-Türkiye maçı öncesi ve sonrası çıkan olaylar nedeniyle güvenlik endişesi yaşadıklarını ve bu nedenle İngiliz taraftarların Türkiye'ye gitmelerini istemediklerini söylediler.