İlhan'a astronomik ceza

Beşiktaş yönetimi disiplinsiz davrandığı için İlhan Mansız'a 115 bin dolar ceza verdi. Yönetim karara gerekçe olarak Chelsea maçında gereksiz yere kırmızı kart görmesi ile Sebat maçı kafilesine katılmamasını gösterdi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş yönetimi disiplinsiz davrandığı için İlhan Mansız'a 115 bin dolar ceza verdi. Yönetim karara gerekçe olarak Chelsea maçında gereksiz yere kırmızı kart görmesi ile Sebat maçı kafilesine katılmamasını gösterdi. Golcü oyuncunun 200 bin dolar transfer taksidinden 115 bini kesilirken, İlhan karara tepki gösterdi. Siyah-Beyazlı takımda ilk kez bir oyuncuya bu kadar yüksek bir ceza kesildi. Daha önce Pascal Nouma 280 bin dolar cezaya çarptırılmış ancak kulüpten ayrıldığı için bu rakamı ödememişti.
Menajer Sinan Engin, görüşme yaptıkları Tümer ile Ahmet Yıldırım'a en iyi teklifi yaptıklarını söyledi. Engin şöyle konuştu: "Tatilde iyi düşünüp sağlıklı bir karar versinler. Bizim onlara ihtiyacımız var. İyi bir teklif yaptık. Takımda kalacaklarını umuyoruz." Yapılan görüşmede Tümer'in yüzde 70'i peşin olmak üzere 2 trilyon lira istediği ortaya çıkarken, Menajer Engin'in bu isteğe olumsuz yanıt verdiği ifade edildi.
Ligde avantajlı olduklarını, ancak her şeyin bitmediğini vurgulayan Engin, zor bir ikinci yarının kendilerini beklediğini, tatile ise çok mutlu bir şekilde girdiklerini söyledi. Engin, taraftarlara küs olduklarını da kaydederek, şöyle devam etti: "Beşiktaş taraftarlarına büyük sevinçler yaşatıyoruz. Futbolcularımız bizi hiç mahcup etmiyor. Çok iyi bir tatili hak ettiler. Taraftarlarımıza ise küskünüz, biz onların göğsünü gere gere dolaşmalarını sağlıyoruz, onlar da ikinci yarıda tribünleri doldurarak bizi göğsümüzü gere gere dolaştırsınlar."
Rangers Ahmet Hassan'ı ara transferde renklerine bağlamak için harekete geçti. İskoç ekibi Beşiktaş ile sözleşmesi süren Mısırlı oyuncuya teklif götürürken, Ahmet Hassan'ın kararsız kaldığı belirtildi. Bu arada burnundaki et nedeniyle nefes almakta zorlanan Tümer Memorial Hastanesi'nde bir operasyon geçirdi. Fenerbahçe derbisinde dişleri kırılan Sergen Yalçın da bugün ameliyat olacak.