İlhan'a göre başka forvete ihtiyaç yok

Fenerbahçe'nin forvet hattında bu yıl büyük bir mücadele yaşanacak gibi görünüyor... Takımda geçen seneden kadroda bulunan Kezman, Semih ve Deivid'in yanı sıra bu sezon başında takıma dahil olan Kazım Richards ve İlhan Parlak...

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin forvet hattında bu yıl büyük bir mücadele yaşanacak gibi görünüyor... Takımda geçen seneden kadroda bulunan Kezman, Semih ve Deivid'in yanı sıra bu sezon başında takıma dahil olan Kazım Richards ve İlhan Parlak, teknik direktör Zico'dan forma şansı bekleyecek. Bu isimlerden İlhan, forvet takviyesine ihtiyaç olmadığını dile getirdi. Hazırlık maçlarında tam olarak hazır görünmeyen genç futbolcu şu anda yüzde 60 kapasiteyle oynadığını iddia etti.
Kayserispor'dan alınan genç milli futbolcu, Samandıra'daki antrenmandan sonra düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı. Kamuoyunda forvete transferin çok konuşulduğu ve medyada da transfer haberlerinin sıkça yer aldığı hatırlatılarak yöneltilen 'Sence forvete takviyeye gerek var mı' şeklindeki soruya İlhan, "Bence gerek yok. Gerçekten iyi futbolcular var. Kezman, Deivid, Colin, Semih ve ben varım, ama tabii ki bu hocamızın vereceği bir karar. Benim düşüncem, gerek yok" diye yanıt verdi.
Rizeli Yasin için teklif
Sağ üst adalesinde bir sakatlığı olduğunu ve tam olarak geçmediğini belirten Sarı-Lacivertli futbolcu, "Tam olarak kendimi vermiş değilim. Sakatlığım da geçince daha iyi olacağım. Şu anda yüzde 60 ile oynuyorum" dedi. İlhan, Roberto Carlos ile aynı takımda yer almasının kendisi için anlatılamayacak bir mutluluk olduğunu belirterek, "Onu izlemek bile benim için büyük bir şerefti. İdmana çıkmak da anlatılacak bir şey değil" diye konuştu.
Olcan Kaf Kaf'a kiralandı
Bu arada sakatlığının tedavisi için gittiği Brezilya'dan dün dönen Alex De Souza, Samandıra'da çalışmalara başladı. Yıldız oyuncu, Sarı-Lacivertlilerin akşam antrenmanının bitiminden sonra sahada koşu yaptı. Genç futbolculardan Olcan Adın ise Türk Telekom Lig A ekiplerinden Karşıyaka'ya kiralandı. (Spor Servisi)