İlhan'ın isteyeni çok

Giunti'nin transferi sırasında Beşiktaş kulubü ile Brescia arasında İlhan Mansız pazarlığı yapaldığı ortaya çıktı. İtalyan kulubünün Siyah-Beyazlı kulübe gelecek sezon için İlhan Mansız ile ilgilendirdiklerini resmen bildirdiği...

İSTANBUL - Giunti'nin transferi sırasında Beşiktaş kulubü ile Brescia arasında İlhan Mansız pazarlığı yapaldığı ortaya çıktı. İtalyan kulubünün Siyah-Beyazlı kulübe gelecek sezon için İlhan Mansız ile ilgilendirdiklerini resmen bildirdiği ancak, 'bu konuyu sezon sonunda konuşalım' diyerek teklifin şimdilik geri çevrildiği öğrenildi. Bu yöndeki haberlerin İtalyan basınına da yansıması üzerine Brescia yetkililerinin şimdilik beklemeye başladığı açıklandı. Daha önce de, başta Bayern Münih olmak üzere, İspanyol, İngiliz ve İtalyan kulüplerinden teklif alan golcü futbolcu Beşiktaş'la sözleşme uzatarak nikah tazelemişti.
Diğer taraftan Mircea Lucescu, Türk futbol tarihine geçmeye hazırlanıyor. Yenilgisiz lig liderliğini 20. haftaya taşıyan Beşiktaş'ın, sezon sonunda şampiyon olması durumunda, Lucescu, 44 yıllık geçmişi bulunan 1. Lig tarihinde, çalıştırdığı iki takımı da şampiyon yapan üçüncü yabancı teknik adam olarak Türk futbol tarihine geçecek. Daha önce Yugoslav antrenörler Tomislav Kaleperoviç ve Branko Stankoviç, iki ayrı takımın başında mutlu sona ulaşmıştı. Kaleperoviç 1968-69 sezonunda Galatasaray'ın, 1977-78 sezonunda da Fenerbahçe'nin başında lig şampiyonluğu yaşadı. Stankoviç ise, 1982-83 sezonunda Fenerbahçe, 1985-86 sezonunda da Beşiktaş ile mutlu sona ulaştı. (Spor Servisi)