İlhan'ın zor seçimi

Beşiktaş'ta, İlhan Mansız'ın sakatlığındaki belirsizlik sürüyor.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş'ta, İlhan Mansız'ın sakatlığındaki belirsizlik sürüyor. Kontrol için Almanya'ya giden golcü oyuncuya, doktorlar sezon sonu ayağında düzelme olmazsa yeni bir operasyonun şart olduğunu, ama İlhan'ın bu yüzden Alman doktorlar yerine, Lucescu'nun tavsiyesiyle İtalya'ya gittiği öğrenildi. Bologna'daki klinikte çıkan ilk bulgulardan sonra doktorlar, eğer tedavi üç hafta içinde olumlu yanıt vermezse operasyonun kaçınılmaz olduğunu söylendi. Ancak İlhan'ın bu operasyona karşı çıkarak, "Daha önce üç kez atroskopi yapılan sağ ayağımda zayıflama olduğu için iyileşme süreci de uzayacak. Oysa ben bir an önce sahalara dönmek istiyorum" dediği öğrenildi.
Siyah-Beyazlılarda yabancı stantrfor arayışları, yönetimde sorun oldu. Başkan Serdar Bilgili ve Lucescu pahalı transfere karşı çıkarken Hüsnü Güreli ve Yıldırım Demirören, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin yapıtığı flaş tranfserler sonrası duruma itiraz ettiler. Güreli, "Bu takıma Nouma gibi yırtıcı bir oyuncu şart" derken, Demirören, "Lucescu'dan haber bekliyoruz" diye konuştu.
Öte yandan şimdiye dek yapılan 7 transfere rağmen, taraftarlar bir oyuncunun daha alınması görüşünde birleşti. 1903 Beşiktaş Derneği'nin internet sitesinde süren ankete katılanların büyük bölümü 'transfer gerekli' yönünde oy kullandı. Siyah-Beyazlılar dün sabah Nevzat Demir Tesisleri'nde son çalışmasını yaptı ve akşam da Güney Kore'ye uçtu.