İlk 'Best of' albümünü çıkardı!

İlk 'Best of' albümünü çıkardı!
İlk 'Best of' albümünü çıkardı!
UEFA.com, Galatasaray'ın başarılı golcüsü Burak Yılmaz'ı Şampiyonlar Ligi'nde grup aşamasının en iyi oyuncusu seçti.

Şampiyonlar Ligi’nde son 16 kuralarına iki gün kala dün grup maçlarının en iyileri UEFA.com’da açıklandı. Devler Ligi’nde bir sezonda en çok gol atan Türk oyuncu olan ve Sarı-Kırmızılılar’ın grup ikinciliğinde ‘Aslan’ payının sahibi Burak Yılmaz, grup aşamasının en iyi oyuncusu seçildi. Haberde Burak hakkında “Burak, Galatasaray ’ın grup aşamasında kaydettiği yedi golün altısını atmayı başararak, halihazırda bir Şampiyonlar Ligi sezonunda en çok gol atan Türk oyuncu oldu. 27 yaşındaki forvet bu üretken serisinden evvel turnuvada oynadığı, elemeler de dahil, 16 maçta gol kaydetmeyi başaramamıştı” ifadeleri yer aldı.

Ölüm grubuna iki ödül
Sitede ayrıca grup aşamasının en iyi takımı, Real Madrid, Manchester City ve Ajax’ın bulunduğu ‘ölüm grubu’ndan lider çıkan Borussia Dortmund, en iyi gol Milan’ın savunmacısı Philippe Mexes’in beşinci maçta Anderlecht ağlarına gönderdiği röveşata, en iyi maç ise Santiago Bernabeu’da oynanan ve 3-2 sonuçlanan Real Madrid-Manchester City mücadelesi seçildi.

Chelsea de unutulmadı!

UEFA’nın resmi internet sitesinde Şampiyonlar Ligi grup aşamasının ‘en’lerinin yanı sıra, altı maçın dikkat çekici olayları da yer aldı. Haberde ‘6’ başlığı altında Zlatan İbrahimoviç’in altı farklı takımla (Ajax, Juventus, Inter, Barcelona, Milan, PSG) Devler Ligi’nde gol atmayı başaran tek oyuncu olduğuna, ‘İstenmeyen rekor’ başlığıyla ise Chelsea’nin gruptan çıkmayı başaramayan ilk ‘son şampiyon’ olduğuna dikkat çekildi.