İlk çalımı Barça'ya attı

Barcelona kulübü başkanlığını kazanmadan önce, "Kazanırsam Beckham'ı burada bilin" türü açıklamalar yapan Joan Laporta'nın hevesini kursağında bırakarak, Katalan ekibin ezeli rakibi Real Madrid'le anlaşmaya varan David Beckham Japonya'yı ayağa kaldırdı.

TOKYO - Barcelona kulübü başkanlığını kazanmadan önce, "Kazanırsam Beckham'ı burada bilin" türü açıklamalar yapan Joan Laporta'nın hevesini kursağında bırakarak, Katalan ekibin ezeli rakibi Real Madrid'le anlaşmaya varan David Beckham Japonya'yı ayağa kaldırdı. Real Madrid ile 50 milyon euro karşılığında 4 yıllık sözleşme imzalayan İngiliz oyuncu, Tokyo'da sevenleri tarafından çılgınca gösterilerle karşılandı. 1 Temmuz tarihinde Madrid'e gelerek sağlık kontrolünden geçecek olan ünlü futbolcu ertesi gün de Real Madrid taraftarıyla tanışacak.
Öte yandan İngiltere Lig Şampiyonu Manchester United'ın kaptanı Roy Keane'e göre takım David Beckham'sız da başarılı olacak. Keane, Sky Sports'a yaptığı açıklamada, Manchester United'ın önde gelen oyuncularından Beckham için Real Madrid'e transferin bir şanssızlık olduğunu, ancak futbolda bu tür şeylerin olabileceğini söyledi. Keane, daha önce de takımın as oyuncuları Yorke, Andy Cole, Cantona ve Hughes'i satan Alex Ferguson'ın her zaman Manchester için en iyi olanı yaptığına dikkat çekti. (Spor Servisi)