İlk cezalar Sivassporlulara

Turkcell Süper Lig'in ilk haftasında oynanan olaylı Trabzonspor-Sivasspor maçında ilk cezalar konuk ekibin futbolcularına çıktı.

ANKARA/SİVAS - Turkcell Süper Lig'in ilk haftasında oynanan olaylı Trabzonspor-Sivasspor maçında ilk cezalar konuk ekibin futbolcularına çıktı. Maçın son anlarında sahaya inen ve kendilerine saldıran Trabzonsporlu taraftarlara karşılık vermeleri nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilen üç futbolcuya birer maç ceza verildi. PFDK'dan yapılan açıklamaya göre Murat Sözgelmez, Muhamed Ali Kurtuluş ve Akın Vardar, Sivasspor'un bu hafta sonu İstanbul BB'yle oynayacağı maçta forma giyemeyecek.
PFDK'ya tedbirli olarak sevk edilen Musa Aydın, Mehmet Yıldız ve Yasir Elmacı'ya ise ceza verilmedi. Aynı maçta olaylara karışan Sivasspor masörü Halil Eldek de iki maç hak mahrumiyeti cezasına çarptırıldı. Ceza verilen futbolculardan Murat ve Muhamed Ali'nin normalde ilk 11'de forma giyen futbolcular olması, Kırmızı-Beyazlı teknik heyeti sıkıntıya soktu.
Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, maç sırasında oyuncularının darbeler aldığını, mağdur olan tarafın kendileri olduğunu ifade ederken "Ancak biz bu saatten sonra 'niçin ceza aldık, niye bize ceza verildi' diye düşünmüyoruz " diye konuştu (Spor Servisi, aa)