İlk finalist 'Nets'leşiyor

Play-off'ta, Doğu finalinin üçüncü maçında New Jersey Nets, sahasında Detroit Pistons'ı 97-85 yenerek, 7 maçlık seride 3-0 üstünlük sağladı ve artık NBA finaline çok yaklaştı.

NEW JERSEY - Play-off'ta, Doğu finalinin üçüncü maçında New Jersey Nets, sahasında Detroit Pistons'ı 97-85 yenerek, 7 maçlık seride 3-0 üstünlük sağladı ve artık NBA finaline çok yaklaştı. Büyük bir avantaj elde eden Nets, 25 Mayıs Pazar günü sabaha karşı yine sahasında yapacağı maçı da kazanırsa, 4-0'lık üstünlükle bu sezon Doğu'nun birincisi olacak.
Detroit'te 22 dakika forma giyen Mehmet Okur, kullandığı 9 şuttan ancak birinde isabet bularak 4 sayıda kalırken, serbest atışlarının
ikisinde de isabet kaydetti, 6 ribaunt aldı, 1 top çaldı ve 2 blok yaptı. Pistons'un en skorer ismi 21 sayıyla Richard Hamilton'du.
Ev sahibi ekipten Jason Kidd 34 sayı, 12 ribaunt, 6 asist ve 5 top çalmayla sahanın yıldızı olurken, Kenyon Martin de, 19 sayı ve 6 ribauntla galibiyete katkıda bulundu. Nets böylece, bu sezon üstüste 9. play-off maçını da kazanmış oldu. New Jersey, geçen yıl da Doğu'da birinci olmuş ve NBA finalinde Lakers'a kaybetmişti.
Mehmet'e kötü haber
Öte yandan, bu yılın draft'ında oyuncu seçme sırası da belli oldu. Kura çekiminde ilk sırayı Cleveland Cavaliers alırken, Detroit ikinci, Denver üçüncü oldu. Detroit, bu draft hakkını daha önceki bir transferde Memphis'ten almıştı. Cleveland Cavaliers'in patronu Gordon Gund, tercihlerinin belli olduğunu, henüz liseyi yeni bitirmesine karşın, bu yıl oynadığı basketbolla Amerika'yı sarsan ve Michael Jordan'ın veliahtı olarak gösterilen LeBron James'i seçeceklerini açıkladı. İkinci seçim hakkını yakalayan Detroit'in ise, Sırp pivot Darko Miliçiç ile ilgilendiği bildiriliyor. Bu, aslında milli oyuncumuz Mehmet Okur için kötü bir haber çünkü Miliçiç'in pota dibinde Ben Wallace ile birlikte oynaması durumunda Mehmet'in oynadığı dakikalar azalacak. (Spor Servisi)