İlk haftadan 'dakika 90'

Hamle edenler, duranlar, alınan rövanşlar, 'dakika 90' golleri... Aradan sonra 2/A'da mücadele, belki de eskisinden de şevkli bir şekilde başladı. Bir fikir versin; ilk yarının son maçında sadece tepedeki üç takım 30 puanı aşmışken, ikinci yarının ilk haftasıyla barajı aşan takım sayısı yediye çıktı.
Haber: KIVANÇ KOÇAK / Arşivi

2. LİG A'DA HAFTANIN GÖRÜNÜMÜ
Hamle edenler, duranlar, alınan rövanşlar, 'dakika 90' golleri... Aradan sonra 2/A'da mücadele, belki de eskisinden de şevkli bir şekilde başladı. Bir fikir versin; ilk yarının son maçında sadece tepedeki üç takım 30 puanı aşmışken, ikinci yarının ilk haftasıyla barajı aşan takım sayısı yediye çıktı. Üstelik sonraki üç takım da 30'un kıyısında durmakta. Durumu şöyle izah etmek mümkün sanki; ama iki-üç maç gibi kısa ama altı-yedi maç gibi uzun soluklu olsun, 'galibiyet serisi' yakalayan takımın yeri yukarılardır!
İlk üç için başlangıç kötü oldu: BB Ankaraspor, '90 artı' kurbanlarından. Transfer kapanmaya yakın beş futbolcu alan Akçaabat Sebatspor'un hevesli zorlamalarına dirençleri orada kırıldı. A. Sebat gibi ilk yarının rövanşını alan bir başka takım da Kayserispor oldu. 'Tarihsel rakipleri' Sivasspor'u, ilk yarıda nasıl kaybettilerse öyle yendiler: 3-1. Kesinlikle moral verici bir başlangıç. Sivasspor'un kaybının, 'yiğidoların' 6. Hafta'dan beri aldıkları ilk yenilgi olması gibi bir anlamı var. Konyaspor, epey iddialı girdiği ikinci yarının ilk maçında, hem de favori olduğu bir maçta tökezledi. Lakin, 'bu ortamda bir puan bir puandır' gözüyle bakmak da mümkün tabii, G. Doğanspor'dan aldıkları beraberliğe. Gümüşhane için puanın öneminden söz etmek zaten gereksiz...
Çaykur Rize krizde
İzmirspor, üst üste dördüncü defa kazandı. çok açık bir hamle. Enteresan nokta, bu haftaki de dahil olmak üzere bu galibiyetlerden üçünün 90. dakikada gelen gollerle kazanılmış olması. Sakarya-spor'un 90. dakika golü ise, İstanbul BB'lilerin hakemin üzerine hücum etmesine neden oldu. Ç.Rize'ninki öyle böyle değil, sahici bir düşüş. Son dört maçtır üç puan alamıyorlar. Nitekim bu hafta, deplasmanda beş attıkları Antalyaspor'a Rize'de yenilince dört sıra birden gerilediler. Zamanında Beşiktaş'a oldukça yüksek bir transfer bedeliyle giden İstanbulspor'lu Fazlı'nın da geri döndüğü Antalyaspor ise ikinci yarı 'başka bir takım' olma isteğinde. Önümüzdeki hafta oynayacakları Kayserispor maçı bunu göstermek için iyi bir vesile. Onarım ve bakım çalışmaları nedeniyle iç saha maçlarını bir türlü esas sahası Tevfik Sırrı Gür'de oynayamayan Mersin İ.Y.'nun yeni hocası Yücel İldiz'le ilk maçını kazanması kuşkusuz önemli ama daha da önemli olan istikrar tutturabilmeleri, ki zor bir fikstüre giriyorlar: Sivasspor, Kayserispor, Antalyaspor ve Sakaryaspor.