İlk karar Fenerbahçeli futbolculardan gizlendi!

İlk karar Fenerbahçeli futbolculardan gizlendi!
İlk karar Fenerbahçeli futbolculardan gizlendi!
Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin seyircisiz oynanacağını öğrenen Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticiler, futbolcuları stresten uzak tutmak için erteleme açıklamasına kadar bu kararı takımdan gizledi.

Derbinin seyircisiz oynanacağına dair açıklamanın ardından Samandıra'ya giden Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticiler, bu kararın futbolculardan gizlenmesini istediler. Tüm Samandıra personeli ve idareciler, büyük bir titizlikle bunu başardı.

Panik yaşanmasını istemeyen yönetim, saat 17.30'da seyircisiz oynanacağı açıklanan derbi için önce takımın tesislerden çıkışını (17.45 olarak planlanıyordu) erteledi. Emniyet ve valilikten haber beklendi.

Galatasaray-Fenerbahçe maçı ne zaman oynanacak?

Panik yaşanmasın ve psikolojileri bozulmasından diye derbinin ertelendiği haberi gelinceye kadar bu haber futbolculardan uzak tutuldu. Ertelenme kararı ile birlikte Başkan Yıldırım, tüm futbolcular ve teknik heyete seslenerek "Evinize gidebilirsiniz" dedi.

Futbolcular, özel araçlarıyla bir süre sonra tesislerden çıkmaya başladı. Son olarak Başkan Aziz Yıldırım ve teknik direktör Vitor Pereira tesislerden ayrıldı. (DHA)

Van Persie'den Sneijder'e: Derbiyi oynamayalım