İlk kez 'hat trick' yaptım...

İlk kez 'hat trick' yaptım...
İlk kez 'hat trick' yaptım...
Galatasaray'a yeniden imza atan Felipe Melo kariyerinde ilk defa bir takımda üst üste 3 sezonuna başladığını ifade ederken, teknik direktör Fatih Terim'e övgüde bulundu: "Boşuna ona 'İmparator' demiyorlar."

Yeni sezon hazırlıklarına devam eden son iki sezonun şampiyonu Galatasaray , yurtdışı çalışmaları kapsamında Slovenya’nın Yasenice kentine bağlı Bled kasabasındaki kampını sürdürüyor. Cumartesi gününe kadar buradaki çalışmalarını sürdürecek olan Galatasaray’da dünkü idmanda Felipe Melo gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Takıma geç de olsa döndüğü için kendini mutlu hissettiğini, antrenmanlara yeniden başlamasının kariyeri açısından önemli olduğunu belirten Brezilyalı oyuncu daha önce üst üste 3 yıl hiçbir kulüpte oynamadığını ifade edip şöyle konuştu: “Tekrar yuvama döndüğüm için çok mutluyum. Bu benim kariyerim için önemli bir başarı. Çünkü üst üste hiçbir takımda oynamamıştım. Her sene olduğu gibi kupalara talip olan ve bunun için mücadele eden bir takım olacağız.”

‘Wellington’ı bilemem’

Sao Paolo’nun genç oyuncusu Wellington’un Galatasaray’a transfer olacağı konusundaki iddialara ilişkin de yıldız oyuncu, “Wellington’la ilgili çok fazla bir şey söyleyemiyorum. Çok fazla tanımıyorum, genç bir oyuncu, iyi yetenek ama iyi tanımadığım için çok fazla yorum yapmam doğru olmaz. Bu arada, teknik direktör Fatih Terim’e, hocama tekrar teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten futbolculara inanılmaz güven veren bir hoca. ‘İmparator’ lakabı boşuna takılmıyor. O yüzden ona ve bütün teknik heyete teşekkür etmek istiyorum. Buraya gelmemde, burada olmamda bana çok yardımcı oldular” ifadelerini kullandı.
Slovenya’ya ikinci kez kamp için geldiğini anımsatan Melo, antrenman alanlarından ve buradaki şartlardan çok memnun olduklarını dile getirdi. Fenerbahçe maçına kadar hazır olup olamayacağı konusunda ise, kendisini fiziki olarak geçen seneye göre çok daha iyi hissettiğinin altını çizen Sambacı, “Bu yılki uzun tatilde, yeri geldi günde çift antrenman yaptım. O yüzden fizik olarak kendimi iyi hissediyorum. Topla oynama konusunda biraz eksik oldu ama bunu kapatmak için buradayım, bunun için hazırlanıyorum. Fenerbahçe maçına kadar bir terslik olmazsa kendimi hazır hissedeceğimi düşünüyorum. Şu an fiziki olarak kendimi kötü hissetmiyorum” diye konuştu.
Melo, Galatasaray’da yeni sezonda da görev alacak olması dolayısıyla çok mutlu olduğunu yineledi. “Galatasaray’da tarih yazmak istediğini” vurguluyan Melo, “Galatasaray’da önemli işler başarmak istiyordum. Bu zamana kadar iki sene de böyle geçti. Umarım, böyle de devam eder” dedi.
Melo, Galatasaray’da, 10 numaralı formayı Sneijder’e vererek, yerine 3 numaralı formayı giymesinin kendisi için önemli olmadığı, Galatasaray’ın başarılı olmasını önemsediğini belirtti. “O yüzden gözüm kapalı verdim 10 numaralı formayı Sneijder’e” diyen futbolcu, yeni sezonda sahada daha iyi bir performans göstererek, Galatasaray’ı iyi yerlere taşımaya kararlı olduğunu sözlerine ekledi.
Arıboğan: Sorunumuz yok
Galatasaray İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan dün yaptığı açıklamada Fenerbahçe’yle bir sorunları olmadığını belirtirken yabancı oyuncu sıralaması konusunda itirazlarını sürdüreceklerinin altını çizdi: “Oyuncularımız hukuki süreci işletecekler.”