İlk kurban Halis Özkahya

İlk kurban Halis Özkahya
İlk kurban Halis Özkahya
Beşiktaş-Trabzon maçına damgasını vuran faul sonrası kartına başvurmayan Halis Özkahya, 4 hafta maç yönetemeyecek.

Merken Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp, Trabzonsporlu futbolcu Gustavo Colman'ın, Beşiktaş maçının 41'inci dakikasında Mustafa Pektemek'in bileğine bastığı pozisyonu değerlendirdi.

Beşiktaş'ta Mustafa Pektemek şoku


Sporx'e konuşan Alp, "Bizler kurul olarak, hakemler olarak işimize ne kadar emek harcıyorsak kulüpler de çok büyük çaba ve emek harcıyorlar. Dolayısıyla bu kadar emeğin karşılığında hakemlerimiz çıkacak ve bu emeklere karşı çok güzel maç yönetecekler. Doğal olarak böyle bir sıkıntının (Colman'a verilmeyen kart) olmaması gerekirdi. Halis Özkahya ile konuştum, olayın bu kadar vahim olduğunu maç esnasında göremediğini söyledi. Daha sonra televizyondan izlemiş vehametini orada görmüş. Maçta görecek" dedi.

Özkahya'nın aldığı cezayı açıklayan Alp, "Biz bu tür olaylara taviz verilmemesini ısrarla onlardan istedik, ama bu olayda taviz verilmiş oldu. Verilirse o zaman bu işin bir faturası olacak. Biz de sırf bu Colman konusundaki yanlıştan ötürü Halis'i 4 hafta dinlendireceğiz. Sezonun ilk maçı. 2-3 gün önce bunlarla ilgili talimat verilmiş, her türlü eğitim yapılmış, bu hata olmamalıydı. Nasıl ödül varsa ceza da olacak. Biz hakemlerimizi başarılı ve iyi olduklarında çıkıp ödüllendiriyoruz, onurlandırıyoruz. Hata yaptıklarında da cezalandıracağız elbet" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'a MHK brifingi

Uygun'dan MHK Başkanı Alp'e mektup