'İlk maçtan farklı olur'

'İlk maçtan farklı olur'
'İlk maçtan farklı olur'
Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, Kopenhag maçı öncesi basının karşısındaydı. İtalyan hoca işlerinin ilk maç kadar kolay olmayacağını söyledi.

SPOR SERVİSİ - Yarın akşam Parken Stadı’nda Kopenhag’a konuk olacak Galatasaray ’da Teknik Direktör Roberto Mancini, basının karşısına çıktı. Şampiyonlar Ligi’nde İtalyan hoca yönetiminde çıktığı iki maçta dört puan toplayarak Real Madrid mağlubiyetinin yaralarını saran ve yeniden iddialı konuma gelen Sarı-Kırmızılılar’ın Kamerunlu stoperi Aurelien Chedjou da toplantıda Mancini’nin yanında yer aldı.

Mancini mücadelenin ilk maç gibi geçmeyeceğini belirtirken, “Zor bir maç oynayacağız. Kopenhag evinde güçlü bir takım. İlk maçtan farklı bir karşılaşma olacak” ifadelerini kullandı. Şamipyonlar Ligi’nde hedefleri olduğunu belirten deneyimli teknik adam yollarına son iki maçtaki gibi devam etmek istediklerini belirtti.

Fernando Muslera’nın şok sakatlığı nedeniyle kaleyi devralan Eray İşcan hakkında da konuşan Mancini, “Eray genç bir oyuncumuz. Şampiyonlar Ligi tecrübesi yok ama biz oyuncumuza güveniyoruz. Oyuncumuzu bu maça göre hazırlıyoruz” dedi.

‘SNEIJDER’İ ARAYACAĞIZ’
Mancini, Uruguaylı file bekçisi ile birlikte son haftaların formda ismi Wesley Sneijder’in de sakatlığına değinirken, “Muslera’yı riske atamazdık. 5-10 dakikada oyundan çıkmak zorunda kalabilirdi. Sneijder önemli bir oyuncu onun yokluğunu hissedebiliriz. Sneijder’in yerine kimin oynayacağına henüz karar vermedim. Kadroda çok fazla değişikliğe gitmeyeceğiz” diye konuştu. Zor bir grupta olduklarına vurgu yapan Mancini beklenen değişimin 5 haftada gelmeyeceğini, zamana ihtiyaç duyduklarının da altını çizdi.

Aurelien Chedjou ise maç için tam olarak hazır olmadığını söyledi. Deneyimli savunmacı hoca ve taktik değişiminin kendilerini zorladığını da “Yeni bir hoca ile yeni bir taktik uyguluyoruz. Bu da bizi ister istemez etkiliyor. Sonuç olarak hocamızın verdiği taktiği en iyi şekilde uygulamalıyız” sözleriyle ifade etti. (Radikal)