İlkay Gündoğan için 30 milyon Euro

İlkay Gündoğan için 30 milyon Euro
İlkay Gündoğan için 30 milyon Euro
Manchester United'a transfer olacağı haberleri basında sıkça yer alan İlkay Gündoğan için Bayern Münih'in 30 milyon Euro'yu gözden çıkardığı iddia edildi.

Manchester United'ın gelecek sezon planlamasında İlkay Gündoğan ve Memphis Depay gibi yıldız oyuncuları transfer listesine aldığı haberleri basında yer bulurken, İlkay konusunda İngiliz ekibinin karşısına zorlu bir rakip çıktı. Dortmund'dan daha önce Mario Götze ve Robert Lewandowski'yi transfer eden Bayern Münih'in yeni hedefinin İlkay Gündoğan olduğu ileri sürüldü.

Almanya 'nın önde gelen gazetelerinden Bild'in haberine göre; Bayern Münih, 24 yaşındaki oyuncu için harekete geçti. Sözleşmesinin bitmesine bir yıl kalan İlkay'ın, Dortmund'un yeni sözleşme teklifini henüz kabul etmemesi, genç yıldızın transfer olmak istediği yönündeki iddialarını güçlenmesine neden olduğu vurgulandı. Bayern'in, bu transferi yaklaşık 30 milyon Euro'ya bitirmeyi planladığı öne sürüldü.

Alman devinin, İlkay'ı önümüzdeki yıllar için orta sahasına monte etmeyi planladığı ve Amerika Birleşik Devletleri'ne gideceği yönünde haberler çıkan 30 yaşındaki Bastian Schweinsteiger'le, 2016 yazında sözleşmesi bitecek olan 33 yaşındaki Xabi Alonso'nun alternatifi olarak gördüğü vurgulandı. İlkay'ın transfer haberinin, Bayern Münih'in Borussia Dortmund ile yapacağı Almanya Kupası yarı final maçının hemen öncesinde çıkması ise dikkati çekti.

İlkay'ı isteyen kulüplerin sadece Manchester United ve Bayern Münih'le sınırlı kalmadığı, Türk asıllı Alman oyuncunun Barcelona, Real Madrid, Arsenal ve Atletico Madrid'in de transfer listesinde olduğu öne sürüldü. Bayern'in eski başkanı Franz Beckenbauer de dün yaptığı açıklamada, sezon sonunda Borussia Dortmund'dan ayrılacak teknik direktör Jurgen Klopp'un ileride bir gün Bayern Münih'in başına geçebileceğini öne sürmüştü. (NTV Spor )