'İlk'lerin mutluluğu

'İlk'lerin mutluluğu
'İlk'lerin mutluluğu
Hazırlık kampının 2. maçında Türkiye, İrlanda Cumhuriyeti'ni, milli forma altında ilk sayılarını kaydeden Ahmet İlhan ve Tarık'ın golleriyle 2-1 yendi.

Dünya Kupası’na katılma hakkı elde edemeyen ve gözünü 2016 Avrupa Şampiyonası’na diken Türkiye , Avrupa ve ABD hazırlık kampının ikinci maçında Dublin’de İrlanda Cumhuriyeti’ni 2-1’lik sonuçla yenmeyi başardı.
Karşılaşmaya hızlı giren milliler olsa da İrlanda kontrolü hemen eline geçirdi. Buna karşın golü bulan Ay-Yıldızlılardı. 17. dakikada Ahmet İlhan ikinci milli maçında ilk golünü atıp millileri 1-0 öne geçirdi. İlk yarı bu skorla tamamlanırken Ay-Yıldızlılarda 21’de sakatlanan Selçuk yerine Oğuzhan oyuna devam etti.
İkinci yarıda tempo ilk yarıya oranla biraz daha düştü. Ancak oyuncu değişiklikleri sonrasında artan tempo golleri de getirdi. Önce Ahmet yerine giren Tarık 75’te farkı 2’ye çıkardı. Ardından da skoru belirleyen İrlanda golü geldi. Sayının altında ise Walters’ın imzası vardı. Böylece Türkiye, hazırlık kampında 2’de 2 yapmış oldu.