İlle de dönmek istiyor

Bu hafta oynaması gereken Denizlispor maçı ertelenen Fenerbahçe, yarın Güney Kore ekibi Ulsa ile oynuyor.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

İSTANBUL - Bu hafta oynaması gereken Denizlispor maçı ertelenen Fenerbahçe, yarın Güney Kore ekibi Ulsa ile oynuyor. Şükrü Saracoğlu Stadı bakıma alındığı için hazırlık maçını Kartal sahasında oynamayı planlayan Sarı-Lacivertliler'de şimdi de Washington sorunu başgösterdi. Washington'un sağlık durumunda bazı olumsuzluklar olduğunu söyleyen futbol şube sorumlusu Sadettin Saran, "Bazı değerleri yüksek görünüyor. Doktor, 'İyi çalışır, iyi antrenman yapar ve kendine bakarsa bir süre sonra oynayabilir' raporu vermiş ama biz ne kendimizi, ne onu riske etmek istiyoruz. Bunun için menacerin İstanbul'a gelmesini bekliyoruz" diye konuştu.
Sarı-Lacivertli takımda bir diğer sıkıntı ise, anlaşmaya varıldığı halde imzaya yanaşmayan oyuncular. Ümit Özat, Rüştü Reçber ve Ceyhun'la sözlü olarak anlaşan Sarı-Lacivertliler, bu oyunculara bir an önce imza attırmak istiyor.
Sorun demişken Ortega'ya değinmeden olmaz elbette: Arjantinli yıldız için River Plate, Fenerbahçe'ye yıllık 500 bin dolar kiralama bedeli önerdi. Fenerbahçe, FIFA'daki dosyası kabarık olduğu için öneriye şimdilik sıcak bakıyor. Arjantin ekibinin bu teklifi, büyük olasılıkla kabul edilecek.
Oğuz Çetin takımı iki gruba ayırdı
Öte yandan Fenerbahçe yönetimi, Avrupa Kulüpler Forumu üyeliğinin sürdüğünü açıkladı. Sarı-Lacivertli yöneticiler, kulüpler forumunun üst üste üç toplantısına katılmadıkları için kovuldukları şeklinde medyada yer alan haberin gerçeği yansıtmadığını, üyeliklerinin sürdüğünü belirttiler.
Fenerbahçe, ligin 22. haftasındaki Malatyaspor maçı için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Teknik sorumlu Oğuz Çetin yönetiminde, dün sabah gerçekleştirilen antrenmanda futbolcular iki gruba ayrıldı. Futbolcuların bazıları Samandıra Tesisleri'ndeki salonda çalışırken, antrenman eksiği olan yedeklerden oluşan dokuz futbolcu ise Dereağzı Tesisleri'nde antrenman
yaptı. Bu arada, dünkü antrenmanın son bölümünde sağ baldırından sakatlanan
Mustafa Doğan'ın ağrıları olduğu, ancak sakatlığının ciddi olmadığı bildirildi.