İmitasyon formayla maça çıktılar

İmitasyon formayla maça çıktılar
İmitasyon formayla maça çıktılar
Kolombiya'de deplasmanda formasını unutan kulüp, maça sokaktan satın aldığı korsan imitasyon formalarla çıkmak zorunda kaldı.

( SPOR SERVİSİ) - Kolombiya Birinci Ligi'nde (Primera A) Boyaca Chico deplasmanında giden Independiente Santa Fe, dış saha formasını unutunca ilginç bir çözüm bulmak zorunda kaldı... Aslında Santa Fe kafilesi, yanlarında getirdikleri kırmızı iç saha formalarını giyebilirdi ancak Boyaca Chico Kulübü'nün de iç saha forması kırmızıydı. Boyaca beyaz dış saha forması giyme şansına sahip olsa da, maçı hükmen kazanma ihtimali görününce, kırmızı formada direttiler.

Rakiplerinin bu tavrının daha da hırslandırdığı Santa Fe oyuncuları kırmızı formalarının üstüne gri antrenman yeleklerini geçirip, sırtlarına koli bantlarıyla numara yaptılar ve maça da öyle çıktılar. Lakin bu çözüm olmadı zira karşılaşma sırasında koli bantları soyulmaya ve düşmeye başladı. Hal böyle olunca bir kulüp görevlisi stat dışındaki bir satıcıdan, 12 bin peso (Yaklaşık 7 dolar) kulübün Umbro formalarının taklitlerini satın almak zorunda kaldı. Taklit formaların ardına keçeli kalemlerle numaralar yazıldı ve takım ikinci yarıya böyle çıktı.

Tüm bu olayların oldukça hırslandırdığı Santa Fe, maçtan 2-0 galip ayrıldı. Kulüp Başkanı Cesar Augusto Pastrana, yaşananlardan dolayı forma sponsorları Umbro'dan özür diledi. Neyse ki firma, Boyaca Chico Kulübü'nden daha anlayışlı çıktı ve sıkıntı olmadığını açıkladı!