İmparator'un alış-veriş listesi

Fatih Terim, bir ilki daha gerçekleştirerek, Galatasaray'ın transferde kimlerle temasta bulunduğunu yetkili ağızdan açıkladı... Terim, sorun yaşadıkları orta alan oyuncusu Felipe'nin yerine, Sao Poulo takımından Fabio Henrique Simplicio'yu renklerine bağlayacaklarını açıkladı.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Fatih Terim, bir ilki daha gerçekleştirerek, Galatasaray'ın transferde kimlerle temasta bulunduğunu yetkili ağızdan açıkladı... Terim, sorun yaşadıkları orta alan oyuncusu Felipe'nin yerine, Sao Poulo takımından Fabio Henrique Simplicio'yu renklerine bağlayacaklarını açıkladı. Florya'da, transferlerle ilgili soruları yanıtlayan Terim, yönetimle birlikte futbolcu isimleri belirlediklerini ve bu oyuncularla da görüşmeleri sürdürdüklerini dile getirdi.
Fatih Terim, 24 yaşındaki Simplicio için, "Bu oyuncuyu, 6 Ocak pazartesi günü İstanbul'a getirip imza attırmayı ve ardından da Marbella'daki kampa dahil etmeyi planlıyoruz" dedi. İspanya'nın Barcelona takımında forma giyen Hollandalı futbolcu Reizeger'in transferinin olmayacağını vurgulayan Terim, Arjantin'nin Indiepente takımında forma giyen Insua ve Silvera ile Macaristan'ın Ferençvaroş takımında oynayan Zoltan Gera ile ilgilendiklerini, birkaç gün içinde de bu oyuncularının durumunun netlik kazanacağını bildirdi.
Gera'ın ağabeyinin trafik kazası geçirmesi ve felç olması nedeniyle bir sorun yaşadıklarını anlatan tecrübeli hoca, bu oyuncunun takıma dahil edilebilmesi için çalışmaların sürdüğünü kaydetti. Hollanda'nın Feyenoord takımında oynayan Van Hooijdonk ile ilgili soruları da yanıtlayan Terim, Hollandalı futbolcunun kalitesini bildiklerini ve böyle bir oyuncuya da her kulübün sahip olmak isteyeceğini söyledi.
'Bir an önce istiyoruz'
Sarı-Kırmızılı hoca, transferleri en kısa sürede gerçekleştirmek istediklerini belirterek, "Ne kadar çabuk sürede yeni transferleri kadroya katarsak, uyum süreleri de o kadar kısalacaktır. Biz yalnızca bugün için değil, ileriye dönük transferler de yapmaya çalışıyoruz. Ama takviyeli veya takviyesiz Galatasaray şampiyonluğun bir numaralı adaylarındandır" diye konuştu.
Fatih Terim, Hasan Şaş'ın transferleriyle ilgili basına yansıyan haberlerin artık kendisini güldürdüğünü vurguladı. Terim, konuyla ilgili şunları söyledi:
'Bunlara gülüyorum'
"Doğrusu artık ben bu haberlere gülüyorum. Benim de adım bu haberler içinde geçiyor. Kulüpler karşı karşıya getiriliyor ve rakamlar veriliyor. Futbolcu menaceri değilim. Zaten Hasan ile ilgili bize gelen bir teklif de yok. Sezon sonuna kadar da bizim oyuncumuz. Yönetimimiz Hasan ile görüşmelerini sürdürüyor." Terim, son olarak henüz İstanbul'a gelmeyen Christian'ı İspanya kampına çağırdıklarını, ancak bu oyuncudan bilgi alamadıklarını, ayrıca Faruk Atalay'ın Avusturya 1. Lig takımlarından birine transferinin sözkonusu olduğunu sözlerine ekledi.