İmza töreni stadyumda


Türkiye'de, statta ilk imza töreni yapıldı, Roberto Carlos da, Fenerbahçeliler de mutluydu.


Carlos aşkı başka

Fenerbahçe, Roberto Carlos'la sözleşmeyi Şükrü Saracoğlu Stadı'nda imzaladı. Törene Başkan Aziz Yıldırım, yöneticiler ve 5 bin kadar taraftar katıldı. Statta, 'Kıskananlar çatlasın' diye tempo tutuldu. Carlos iddialıydı: Bütün kupalara talibiz. En büyük Fenerbahçe, şampiyon Fenerbahçe.

İSTANBUL - Türkiye, bir büyük yıldızı daha bağrına bastı. Roberto Carlos, dün kendisini Fenerbahçeli yapan sözleşmeye imza atarken, başkan Aziz Yıldırım'ın da söylediği gibi bir ilk gerçekleştirildi ve bir imza töreni, tıpkı Batı'da olduğu gibi statta gerçekleştirildi. Uzun bir maceranın ardından Sarı-Lacivertli olacağı resmileşen Brezilyalı yıldız, önceki gece İstanbul'a gelmiş, yoğun ilgi izdihama neden olmuştu. Nitekim Roberto Carlos, dün sabah sağlık kontrolünden geçerken İstanbul'da gördüğü büyük ilginin kendisini çok şaşırttığını söyledi. Aslında ilgi sağlık kontrolünde de sürdü; çok sayıda gazeteci görüntü almak için hastaneye gelirken, İspanyol Cuatre TV de sağlık kontrollerini görüntüledi. Bazı Fenerbahçeli taraftarlar da Carlos'u görmek için hastaneye gelirken, Brezilyalı oyuncu, bazı taraftarların formalarını imzaladı.
İşin imza faslına gelince... İşlem, Şükrü Saracoğlu'nda Fenerium tribününün önüne kurulan platformda gerçekleştirildi. Minik bayan ve erkek basketbol takımının da bulunduğu törende, Roberto Carlos, üzerinde Sarı-Lacivertli formayla arz-ı endam ederken, sempatik hareketleriyle bir anda herkesin gönlünde taht kurdu. Önce bayan basketbolcularla hatıra fotoğrafı çektirdi, sonra da başkan Aziz Yıldırım ve yönetici Murat Özaydınlı'nın arasında, masadaki yerine oturdu. Taraftara açık olan törene yoğun ilgi vardı. Önce Başkan Yıldırım konuştu ve daha önce kavuşmak istediklerini ama Capello'nun 'Bu sezon olmaz' restiyle ancak bugüne nasip olan Roberto Carlos transferinin kimi ayrıntılarından bahsetti. Peşi sıra Brezilyalı oyuncuya kendilerini tercih ettiği için teşekkür etti.
Başkan, Rüştü'ye sahip çıktı
Bu sırada tribünlerdeki taraftarlar çoktan coşmuş, hep bir ağızdan 'I love you Carlos' ve 'Büyük başkan' tezahüratlarına soyunmuştu bile. Arada bir eski kalecilerine ithafen 'Satılmış Rüştü' diye de bağırıyordu. İşte bu noktada başkan Yıldırım devreye girdi ve önce 'Darağacında olsak bile' tezahüratını taraftarlarla birlikte söyledi, sonra da Rüştü'ye ve bütün gidenlere sahip çıktı: "Bizden ayrılan kim olursa olsun bu kulübe en ufak bir emeği geçmişse onu saygıyla anacağız, onu hiçbir zaman kötüleme politikası yapmayacağız. Fenerbahçe'nin büyüklüğü budur. Bu, rahmetli İslam Çupi'nin söylediği gibi adı konulamayacak bir büyüklüktür, ki daha da büyüyeceğiz."
UEFA değil, Şampiyonlar Ligi
Artık söz sırası Roberto Carlos'taydı. Fenerbahçe'de bulunacağı yıllarda tüm kupalara talip olduklarını belirterek, "Benim rüyam bu formayla UEFA Şampiyonlar Ligi Kupası'nı kazanmaktır" dedi. Ama bu ifadeyi tercüman biraz da futbola olan ilgisizliğinden dolayı olsa gerek 'UEFA Kupası' şeklinde çevirdi. Taraftarların tezahüratları arasında konuşma yapan Carlos, şunları söyledi: "Sizlerle olduğum için çok gururluyum. Burada bulunacağım senelerde bütün kupalara talibiz. Geçen seneki mutluluğunuzu kat kat artırmak istiyorum. Öncelikle başkanımıza ve bütün yönetime çok teşekkür ediyorum. Bu başarıyı devam ettirmek için takım olarak elimizden geleni yapacağız.
Umarım çok başarılı sezonlar geçiririz." Brezilyalı yıldız, konuşmasının sonunda Türkçe, "En büyük Fenerbahçe, şampiyon Fenerbahçe" dedi.
Konuşmaların ardından Brezilyalı yıldız futbolcu, taraftarların ve yöneticilerin alkışları arasında üç yıllık sözleşmeye imza attı. Peşi sıra şova soyundu ve masanın önündeki beş futbol topunu sırasıyla sektirdikten sonra taraftara gönderdi.
İmza töreni sonrası birkaç ev bakan Roberto Carlos, ardından Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan, Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç'a ait özel uçakla Madrid'e gitti. Tatil yapacağı belirtilen yıldız oyuncu, 9 Temmuz tarihinde başlayacak Avusturya kampının ilerleyen günlerinde takıma katılacak. (Spor Servisi)