İmzaladı ama gidebilir de!

Dünya Kupası finallerinde ortaya koyduğu başarılı performans sonrası Avrupa'yı peşine takan Hasan Şaş, geçen sezona da damgasını vuran isim olmuştu; ama futboluyla değil, transferiyle.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Dünya Kupası finallerinde ortaya koyduğu başarılı performans sonrası Avrupa'yı peşine takan Hasan Şaş, geçen sezona da damgasını vuran isim olmuştu; ama futboluyla değil, transferiyle. Başta Inter olmak üzere Avrupa'ya gitmesine kesin gözüyle bakılan başarılı futbolcu, birkaç gün önce Sarı-Kırmızılı takımın kapısını çalıp, "İmza atmaya geldim, hem de boş kağıda" deyip herkesi şaşırtmıştı ki ortaya yeni bir iddia atıldı:
Planet Football adlı internet sitesindeki haberde Hasan Şaş'ın, Galatasaray ile yaptığı anlaşmanın içeriğinde, "Eğer herhangi bir kulüp Hasan Şaş'a istediği parayı verirse, anlaşmanın bir geçerliliği kalmaz" maddesinin bulunduğunu ileri sürdü. Sitede, yıldız futbolcunun menaceri Hakan Azman'ın, "Hasan'ın Galatasaray'la yaptığı sözleşmede Avrupa'ya gitmesini engelleyici bir durum yok" görüşüne de yer verildi. İşin özü Hasan Şaş'ın transfer tefrikası devam ediyor... Az sonra...
İtalyan televizyon yorumcusu Massimmo Marianella, Hasan Şaş'ın Galatasaray'da kalmasının Inter'de büyük hayal kırıklığı yarattığını söyledi. Inter'in sol kanat oyuncusuna ihtiyacı olduğunu ve Hasan Şaş'ın, Milano ekibinin transfer listesinde ilk sırayı aldığını belirten Marianella, Inter'in yaşadığı hayal kırıklığı sonrası listenin ikinci sırasındaki Valencia'lı Kily Gonzales'e yöneleceğini iddia etti.
Taraftarın Şükür ısrarı
Öte yandan Galatasaraylı taraftarların katıldığı internetteki forum ve anketlerde Hakan Şükür ismi ön plana çıktı. Sarı-Kırmızılı renklere gönül verenler, yurtdışında golcü arayışında bulunan teknik direktör Fatih Terim'in, Hakan Şükür gibi bonservisi elinde olan bir yıldızı takıma kazandırmasını istiyor. Fransa'da yayınlanan spor gazetesi L'Equipe, Galatasaray'ın peşinde koştuğu Hollanda'nın Ajax takımında oynayan Tunuslu
oyuncu Trabelsi ile Lyon takımının da ilgilendiğini yazdı. Gazete, Ajax'ın bu transferden en az 6 milyon euro gelir beklediği belirtti.
Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, yarın akşam Almanya'ya uçacak. Hamburg'a gidecek olan Canaydın'ın, Galatasaraylılar Derneği'nin gecesine katılacağı ve gurbetçi taraftarlardan Sarı-Kırmızılı kulübe maddi ve manevi destek isteyeceği bildirildi.