'İmzaladığımız formalar bin dolara satılıyor'

Fenerbahçeli Alex, Brezilya'nın Sportv televizyonunda yayımlanan Arena adlı programda yaptığı açıklamalarda, Fenerbahçe'nin pazarlama sisteminin tamamen farklı olduğunu söyledi.

RIO DE JANEIRO - Fenerbahçeli Alex, Brezilya'nın Sportv televizyonunda yayımlanan Arena adlı programda yaptığı açıklamalarda, Fenerbahçe'nin pazarlama sisteminin tamamen farklı olduğunu söyledi. "Bir Fenerbahçe forması yaklaşık 100 dolar. Başkan bize yaklaşık 100 formayı imzalatıyor ve her birini 1000 dolara satıyorlar" diyen Alex'e stüdyodaki diğer konuklar şaşırıp, "Fenerbahçe para basmayı biliyor" şeklinde espri yaptı. Fenerbahçe'nin Avrupa'da başarılı olamamasını yabancı oyuncu sayısına bağlayan Alex, Türkiye'de yabancı futbolculara çok saygı gösterildiğini belirtti.
Bu arada yeni Fenerli Roberto Carlos İspanyol Marca gazetesinde yer alan haberde Sarı-Lacivertlilere para için gelmediğini söyledi. Brezilyalı futbolcu Madrid'den son dönemdeki eleştirilerden sıkıldığı için ayrıldığını hatırlatırken Fenerbahçe'de daha az kazanacağını ifade etti.
Ali Bilgin Fener'de
Antalyaspor Başkanı Sedat Peker, Ali Bilgin'i Fenerbahçe'ye verdiklerini söyledi. Peker, yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'yle iki futbolcu kiralık ve artı para karşılığında anlaştıklarını belirtirken "Verilen para bizi tatmin edecek düzeyde" diye konuştu. Fenerbahçe'nin vereceği oyuncular, Antalyaspor teknik direktörü Raşit Çetiner'in vereceği rapor doğrultusunda netleşecek. (Spor Servisi)