İndirim var, anlaşma yok

Brescia kulübü Giunti'nin bonservis ücretinde indirim yaptı. Daha önce bu oyuncu için Beşiktaş'tan 4 milyon euro isteyen İtalyan kulübü 1 milyon euro indirime gitti.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Brescia kulübü Giunti'nin bonservis ücretinde indirim yaptı. Daha önce bu oyuncu için Beşiktaş'tan 4 milyon euro isteyen İtalyan kulübü 1 milyon euro indirime gitti. Ancak Siyah-Beyazlı yönetim 1.5 milyon euroda ısrarını sürdürüyor. İki kulüp arasında görüşmeler sürerken, Brescia'nın süre istediği açıklandı. Beşiktaş yönetimi İtalyan kulübüyle anlaşmaya sağlamayadığı takdirde Giunti ile yeniden kiralık olarak sözleşme yenilemeyi planlıyor. Brescia'nın bu oyuncuya başka kulüplerden teklif gelmesi nedeniyle bonservis ücretini yüksek tuttuğu belirtilirken, Giunti daha önce yaptığı açıklamada iki yıl daha Beşiktaş'ta oynamak istediğini açıklamıştı.
İç transferde Ronaldo ve İbrahim Üzülmez ile sözleşme yenileyen Tümer ve Zago'yla da prensipte anlaşma sağlayan Siyah-Beyazlılar, şimdi de Ahmet Yıldırım'la nikah tazelemek için harekete geçti. 1.5 trilyon lira önerilen tecrübeli futbolcunun teklife sıcak baktığı ve tatil dönüşü sözleşmeye imza atacağı kaydedildi.
Asbaşkan Hüsnü Güreli iç transfer çalışmalarının planladıkları gibi gittiğine değinerek, "Lucescu sözleşmesi sona eren bazı oyuncuların takımda kalmasını istedi. Biz de bu futbolcularla sözleşme yenileyeceğiz. Ancak takımdan ayrılmak isteyenler olursa, onlara da kolaylık sağlarız" açıklamasını yaptı. Yönetimle görüşen teknik direktör Mircea Lucescu sözleşme yenilemek istemeyen oyunculara ikinci yarıda şans vermeyeceğini vurgularken, "Sezon sonunda başka takıma gitmeyi planlayan oyuncularla çalışmak istemiyorum" diye konuştu.
Lucescu'dan öğütler
Bükreş'ten oyuncularına seslenen Lucescu, herkesin iyi bir tatil geçirip ikinci yarıya sorunsuz başlamasını istedi. Rumen hocanın yazılı olarak futbolcularına tavsiye ettiği önerilerde, "Tatilde iyi dinlenen, futbolu düşümeyin. İstanbul dışında bir yere tatile gidebilirsiniz. İkinci yarıda zorlu maçlar bizi bekliyor. Tatil dönüşü tüm sorunlarınızı halledin. Tatilin sonlarına doğru size verdiğim programı uygulamaya başlayın. Yoksa ikinci yarıda fiziksel olarak çok sıkıntı çekersiniz" şeklinde ifadeler yer aldı.
Beşiktaş'ta yapılacak genel kurul öncesi başkan adayları arasında Levent Erdoğan'ın ismi ön plana çıktı. Muhalefetin Erdoğan'a sıcak baktığı belirtilirken, bazı grup ve derneklerin Erdoğan'ı destekleyeceği öğrenildi. Erdoğan'ın genel kurul öncesi aday olmasına kesin gözüyle bakılırken, alternatif isimler olarak Ünal Erkan, Ömer Faruk Girgin ve Erdoğan toprak gündeme geldi.
İnönü Stadı'nda açık tribünün üstünü çalışmaları belediye tarafından üçüncü kez durduruldu. Belediye karara gerekçe olarak stadın tarihi dokusunu gösterirken, inşaatın ikinci yarıya kadar yetişmesinin zora girdiği açıklandı. Yönetimin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtüna ile görüşerek konuyu çözüme kavuşturması bekleniyor. Nevzat Demir Tesisleri'nde altyapı için yapılan idari binanın hizmete açılmaması sıkıntı yarattı. Tesislerdeki malzemelerin bakımsızlık yüzünden kullanılamaz hale geldiği belirtildi.