İngiliz basını zil takıp oynuyor

İngiltere zirvede... İngiltere bir kez daha popülaritesini yakaladı. Teknik direktör Eriksson ortaya koyduğu değişik taktiğe karşın oyun kazanıldı.

The Guardian: İngiltere zirvede... İngiltere bir kez daha popülaritesini yakaladı. Teknik direktör Eriksson ortaya koyduğu değişik taktiğe karşın oyun kazanıldı. Her zaman olduğu gibi temponun yükselmesiyle İngiliz futbolcular gerçek yeteneklerini daha kolay sergiledi. En iyisi Rooney'di. Oyun öncesi ve sonrasında çıkan olaylar üzücüydü. İstanbul'daki maçı seyircisiz oynayabiliriz.
The Daily Telegraph: İngiltere bu maçla birlikte, daha önce yitirdiği öne sürülen hırsını yeniden kazandı. Bu parlaklığı yalnızca Eriksson'ın elmas değerindeki başarılı saha dizilişine değil, takımda yer alan iki küçük değerli taşa, Rooney ve Vassell'e borçluyuz. Rüştü mükemmeldi. İngiliz seyircisinin tutumu utanç verici ve yanlıştı. UEFA bunu soruşturacak.
The Independent: Müthiş oynayan Rooney galibiyetin mimarı oldu. Olay çıkaranlar ırkçı aptallardı.
The Times: İngiliz taraftarlar zafere gölge düşürdü. İngiltere Futbol Federasyonu'nun, çıkan olayların ardından İstanbul'daki maça taraftar götürmeme düşüncesi üzerinde ciddi ciddi düşünmeye başladı.
La Gazzetta dello Sport: Eriksson haklı. Teknik direktörün seçimi İngiltere'yi ödüllendirdi. İngiltere'nin genç futbolcusu Rooney motorun önemli bir parçası gibi takımını sürükledi. Gol geç geldi, çünkü yalnızca Rüştü kurtarışlarıyla klasını bir kez daha konuşturdu. Türkiye anladı ki, Light Stadı'nda kürsüye yeniden geri dönen futbolun antik hocalarına karşı üstün gelmek için 2002 Dünya Kupası'nda elde edilen bronz madalya yetmez.
Tutto Sport: İngiltere zor da olsa kazandı, Eriksson'un koltuğu kurtuldu. Holiganlar yine kendini gösterdi, biri ağır 100 yaralı.
(Spor Servisi)