İngiliz teknik adamlar Capello'ya tepkili

İngiltere Milli Takımı'nın başına İtalyan teknik direktör Fabio Capello'nun getirilmesi kararı, ülkedeki futbol camiasında hoş karşılanmadı. Eski milli oyunculardan olan ve şu aralar Tuncay Şanlı'nın takımı Middlesbrough'u çalıştıran Gareth Southgate...

LONDRA - İngiltere Milli Takımı'nın başına İtalyan teknik direktör Fabio Capello'nun getirilmesi kararı, ülkedeki futbol camiasında hoş karşılanmadı. Eski milli oyunculardan olan ve şu aralar Tuncay Şanlı'nın takımı Middlesbrough'u çalıştıran Gareth Southgate, bu karardan memnun olmayanların başında geliyor. Genç menajer, milli takımın başındaki ilk yabancı teknik adam olan İsveçli Sven Goran Eriksson'la çalıştığını belirttikten sonra şunları söyledi: "Eriksson'la çalışırken bunun doğru olduğunu düşünüyordum. Ancak o zamandan beri fikrim değişti. Bence İngiltere Milli Takımı'nı bir İngiliz çalıştırmalı" dedi. Southgate'in Capello 'itirazı'na Reading Menajeri Steve Coppel de destek vererek şöyle konuştu: "Capello bu görev için gerekli tüm kriterlere sahip ancak keşke İngiliz olsaydı. Üzgünüm, bundan sonra bu göreve bir İngiliz'in gelmesi iyice zorlaştı" dedi.
Tugay Kerimoğlu'nun hocası Blackburn menajeri Mark Hughes da, "Büyük hayal kırıklığı yaşıyorum. Büyük bir fırsat daha yabancı bir teknik adama verildi" diye konuşurken, İtalyan teknik adama destek ise Eriksson'dan geldi. Halen Manchester City'yi çalıştıran İsveçli, "Capello ile hata yapmazsınız. İtalya'da 10 yıl çeşitli kulüplerde rakip olduk. Capello kazanmayı bilen bir teknik adam. Zaten bunu istatistikler ortaya koyuyor. O mesleğinin en iyilerinden biri" şeklinde konuştu. (Spor Servisi)