'İngilizler küloduma karınca koydu'

'İngilizler küloduma karınca koydu'
'İngilizler küloduma karınca koydu'
İngiliz Daily Star gazetesinin sansasyon yaratan iddiasına göre; İngiliz taraftarlar, Uruguay'ın kamp yaptığı otele girerek rakiplerinin yataklarına Brezilya karıncaları yerleştirdi.

LONDRA - İngiltere'nin korkulu rüyası Luis Suarez'in, "İngiltere külodumun içine karıncaları koydu" sözlerini manşet yapan Daily Star, İngiliz taraftarların yıldız oyuncuyu sabote etmeye çalıştıkları iddiasına geniş yer verdi.

İspanya 0- Şili 2


Uruguaylı futbolcuların yatak odalarının Brezilya karıncaları tarafından istila edildiği ve Luis Suarez'i ısırdığı haberleri İngiliz gazetelerinde çıkmıştı. İngiliz gazetesinin haberine göre Uruguaylı futbolcular İngiliz taraftarları yataklarına karıncaları koymakla suçlayıp polise şikayet ettiler. Futbolcuların; geceyarısı çarşaflarında gezen karıncaların sürüleriyle uyandıkları öğrenildi. Dün gece Uruguay basını, Dünya Kupası'nda kirli oyunlar oynandığını yazarak Luis Suarez'in dikkatini bozmak için İngiliz taraftarların karınca sabotajı yaptıklarını iddia etti.

Karıncılarla ilgili ilk açıklamayı yapan Galatasaray kalecisi Fernando Muslera'nın, yatağında gördüğü mahkukların bir fotosunu tweet attığı hatırlatıldı. Muslera, basına yaptığı açıklamada, olayı pek büyütmemiş ve gece takımın karıncalar temizlendikten sonra uyuyabildiğini söylemişti.

Bir polis yetkilisi, "Takım bomba ve kimyasal, nükleer silahlar kontrolünden sonra odalarına yerleşti ve dışarıyla ilişkisi kesilerek FIFA'ya teslim oldular" derken, dedektifler, birisinin kasıtlı olarak karıncaları oyuncuların yatak odasına yerleştirmiş olabileceğinden şüphe ettiklerini saklamadılar.

Bu akşamki İngiltere-Uruguay maçını 24 milyon İngiliz taraftarın televizyondan izlemesi bekleniyor. Yılın izleme rekoru kırması beklenen maçı 3.5 milyon kişi 48 bin pubı doldurarak izleyecek. Faruk ZABCI (DHA)

Ronaldo'nun futbol hayatı tehlikede!