İngilizlerin umudu Henman

Wimbledon'da ilk turlar geride kaldı ve mücadeleye devam eden tenisçi sayısı bayanlar ve erkeklerde 16'ya indi. Düzenledikleri dünyaca ünlü turnuvada yıllardır başarıya hasret olan İngilizler, bu yıl Tim Henman'a çok güveniyor.

LONDRA - Wimbledon'da ilk turlar geride kaldı ve mücadeleye devam eden tenisçi sayısı bayanlar ve erkeklerde 16'ya indi. Düzenledikleri dünyaca ünlü turnuvada yıllardır başarıya hasret olan İngilizler, bu yıl Tim Henman'a çok güveniyor. Erkeklerde son şampiyon ve bu yılın 1 numaralı seribaşı Lleyton Hewitt'in elenmesinden sonra gözler tecrübeli Andre Agassi ile Henman'ın üzerinde. İngiliz raket, üçüncü turda İsveçli Soderling'i elerken hayli rahat göründü. Henman'ın son 16'daki rakibi, geçen yılın finalisti Arjantinli David Nalbandian.
Bayanlarda ise şampiyonluk umudunu koruyan 16 sporcudan dördünün Rus olması, ortaya ilginç bir tablo çıkardı. Genç Rus raketler Elena Dementieva, Anastasia Myskina, Maria Sharapova ve Olga Kuznetsova çıkardıkları başarılı maçlarla turnuvanın favorileri olan Serena Williams, Justine Henin-Hardenne, Kim Clijsters, Venus Williams ve Jennifer Capriati'ye gözdağı verdiler. (Spor Servisi)