İngiltere Ferdinand'sız geliyor

Euro 2004 elemelerinde Türkiye'yle karşılaşacak olan İngiltere, dün bütün gün Rio Ferdinand muammasıyla uğraştı. Manchester Unitedlı defans oyuncusunun geçen ay yaptırması gereken doping testini yaptırmadığı ortaya çıktı.

LONDRA - Euro 2004 elemelerinde Türkiye'yle karşılaşacak olan İngiltere, dün bütün gün Rio Ferdinand muammasıyla uğraştı. Manchester Unitedlı defans oyuncusunun geçen ay yaptırması gereken doping testini yaptırmadığı ortaya çıktı. Bunun üzerine İngiliz basını olayı manşetlerine taşı-
dı. Ferdinand'ın avukatları ile federasyon yetkililerinin olayı tartışmak için büyük bir gizlilik içinde buluştuklarını kaydeden İngiliz basını, 30 milyon sterlin değerindeki futbolcunun testin yapıldığı gün evini taşımakta olduğu için kan örneği veremediğini belirterek, kendisini savunduğunu bildirdi.
Ne var ki öğleden sonra açıklanan kadroda Rio Ferdinand'ın olmadığı görüldü. Ferdinand'ın yanı sıra sakatlığı nedeniyle kadroya alınıp alınmayacağı tartışma konusu olan Michael Owen son anda kadroya dahil edildi. İngiltere Milli Takımı'nın 24 kişiden oluşan aday kadrosu şöyle: Paul Robinson, David James, Ian Walker, Sol Campbell, Ashley Cole, Matthew Upson, Owen Hargreaves, Wayne Bridge, Joe Cole, Frank Lampard, John Terry, Wayne Rooney, Steven Gerrard, Emile Heskey, Nicky Butt, Phil Neville, Gary Neville, Paul Scholes, Danny Mills, Kieron Dyer, David Beckham, James Beattie, Michael Owen, Darius Vassell.
Öte yandan Rio Ferdinand'ın durumuyla ilgili olarak bir açıklama yapan İngiltere Futbol Federasyonu direktörlerinden Paul Barber, Manchester United oyuncularından dördünün kan örneklerinin istendiğini ve Ferdinand'ın bu testi vermekte geciktiğini hatırlattı. Barber, bu konudaki kuralların açık olduğunu ve ünlü futbolcuyla ilgili disiplin sürecinin başlatıldığını belirterek, "Bu durumda önümüzdeki cumartesi günü yapılacak maçta bu oyuncunun yer alması uygun görülmemiştir" dedi. Barber, bu kararı alarak ünlü futbolcunun gelecekteki durumu konusunda bir önyargıda bulunmadıklarını da vurgularken, soruşturmanın tamamlanmasına kadar durumla ilgili başka bir yorumda bulunmayacaklarını da kaydetti. (Spor Servisi)