İngiltere menajerliğine ilgi yok

Steve McClaren'in kovulmasıyla boşalan İngiliz Milli Takımı menajerlik koltuğuna kimse oturmak istemiyor.

LONDRA - Steve McClaren'in kovulmasıyla boşalan İngiliz Milli Takımı menajerlik koltuğuna kimse oturmak istemiyor. İngiliz Futbol Federasyonu'nun (FA), 'yerli' bir menajer istedikleri çeşitli kaynaklardan doğrulanırken 'ada'lı teknik adamlar arasında görevi kabul etmeyenlerin sayısı artıyor. Newcastle'lı Sam Allardyce, West Ham'lı Alan Curbishley'den sonra Aston Villa'lı Martin O'Neill de görevi istemediğini söyledi. O'Neill, McClaren'den önce federasyon yetkilileriyle görüşmüş ama işi alamamıştı.
Bu isimlerin ortak özellikleri McClaren menajer olmadan önce İngiltere için yeterli görülmemeleri. Zaten bu teknik adamlar demeçlerinde FA'ye kırgın olduklarını teyit etti. İngilizler arasında kelleyi koltuğa koymak isteyen tek bir isim var. Ports-mouth'un başındaki Harry Redknapp, "Herkes kendi ülkesini çalıştırmak ister. Ayrıca herhangi biri içni de mükemmel bir iş. Dünyanın en iyi oyuncularıyla çalışma fırsatını yakalamak çok iyi olurdu. Ancak bana teklif geleceğini sanmıyorum" dedi.
Sadece Britanyalılar değil yabancılar da bu göreve soğuk. Chelsea'nin eski hocası Jose Mourinho'nun bir milli takımda değil üst düzey bir Avrupa devinde görev yapmak istediği söylendi. Arsenal'in hocası Arsene Wenger, konuya ilişkin "İngiliz olsaydım bu görevi çok isterdim. Ama değilim, demek ki cevabım hayır" şeklinde bir espri yaptı. Birkaç gün önce Birmingham'ın teklifini geri çeviren Marcello Lippi de İngilizce bilmediği için adaya gitmeyeceğini söylemişti. (Spor Servisi)