İngiltere'den 'boykot' yalanlaması

İngiltere Futbol Federasyonu, bazı oyuncuların Ferdinand'a destek vermek için Türkiye maçına çıkmayacağı yolundaki iddiaları yalanladı.

İngiltere Futbol Federasyonu, milli futbolcuların Rio Ferdinand'ın kadro dışı bırakılması nedeniyle Türkiye maçını boykot etmeye hazırlandıkları yolundaki iddiaları reddetti.
Doping testi için kan örneklerini zamanında vermediğinden dolayı dün İngiltere Milli Takımı aday kadrosundan çıkarılan Rio Ferdinand'ı desteklemek için Manchester United'daki takım arkadaşlarının Türkiye'yle yapılacak maça çıkmayacakları yolunda iddialar üzerine İngiltere Futbol Federasyonu Pazarlama ve İletişim Direktörü Paul Barber'dan açıklama geldi. Barber, oyuncuların düşüncelerini açıklama hakkı bulunduğunu, federasyonun da bu tepkileri duymaktan mutlu olduğunu söyledi.
Barber, Rio Ferdinand ile ilgili yapılan toplantının son derece dostane geçtiğini, futbolcuların maça çıkmamak veya Türkiye'ye gitmemek gibi bir tehditte bulunmadığını, her iki tarafın da birbirine karşı saygılı davrandığını açıkladı. Barber, bu toplantının özel olduğunu ve taraflar arasındaki konuşmaların gizli tutulacağını da bildirdi.