İngiltere'yi karıştıran iddia!

İngiltere'yi karıştıran iddia!
İngiltere'yi karıştıran iddia!
Reading ile Arsenal arasında geçtiğimiz Cumartesi günü oynanan FA Cup yarı final mücadelesi bir tartışmayı da beraberinde getirdi.

Yaptığı hatayla takımının elenmesine neden olan Reading kalecisi Adam Federici’nin, golü bilerek yediği iddia edildi. Buna gerekçe olarak ise evlenecek olması gösterildi. Adam Federici ile Micaele Gardner'ın 30 Mayıs’ta evleneceği, bu tarihin FA Cup finali ile aynı güne denk geldiği vurgulandı.

İngiliz basını, deneyimli kalecinin, bilerek gol yediği ve olası bir finalle düğünün çakışmaması için elinde geleni yaptığını yazdı. Karşılaşmanın ardından özür dileyen Federici, başta Reading taraftarları olmak üzere pek çok kesimden tepki gördü. Konuyla ilgili konuşan ve isminin verilmemesini isteyen bir kişi, "Kimse, Adam’ın bu hatayı bilerek yaptığına inanmıyor. Maçtan önce düğünü için kart cezalısı olmayı diliyordu ancak olmadı” diye konuştu. Bir başka haber kaynağı ise düğünün Floransa’da olacağını ve tarihin değiştiğini açıkladı.

Arsenal maçı 2-1 kazanarak finale yükselirken, Adam Federici yaptığı hatayla Alexis Sanchez’in topu ağlarla buluşturmasına neden oldu. ( Hürriyet )