'İnönü' ağzını bozunca cezayı aldı

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Beşiktaş'a ligin 16. haftasında sahasında oynadığı Ankaragücü maçında taraftarlarının yaptığı küfürlü tezahüratlar nedeniyle bir maç seyircisiz oynama cezası verdi.

İSTANBUL - Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Beşiktaş'a ligin 16. haftasında sahasında oynadığı Ankaragücü maçında taraftarlarının yaptığı küfürlü tezahüratlar nedeniyle bir maç seyircisiz oynama cezası verdi. Kurul, Siyah-Beyazlıların 12. haftada oynadığı Sivasspor maçında tribünlerin kötü tezahüratları nedeniyle kulübe verilen bir maçlık seyircisiz oynama cezasının 30 bin YTL para cezasına çevrildiğini hatırlattı ve aynı olayın tekrarlanması nedeniyle böyle bir karara hükmettiğini açıkladı.
Beşiktaş Asbaşkanı Levent Erdoğan, Tahkim Kurulu'na giderek karara itiraz edeceklerini dile getirirken "Bize karşı yapılan hakem hatalarına göz yuman federasyonun bu karara imza atması çok üzücü. Sivas maçındaki karar Tahkim Kurulu'nun vicdanı sayesinde geri alınmıştı, umarım bu kez de öyle olacak. 5-10 kişinin yaptıklarından tüm stat sorumlu tutulamaz" diye konuştu. Erdoğan'ın 'müjdeli haber' beklediği Tahkim Kurulu ise Beşiktaş'ın bir başka itirazına olumsuz yanıt verdi. Kurul, Beşiktaş'ın beşinci haftada 0-0 biten Ankaraspor maçının son dakikalarında nizami bir gol atmasına rağmen pozisyonda elle oynadığına hükmedilen ve sarı kart gören Nobre'nin kartının kaldırılması için yaptığı başvuruyu reddetti.
Feinduno iması mı?
Siyah-Beyazlıların genel sekreteri Kenan Öner ise ara transferde izleyecekleri politikayla ilgili açıklamalar yaptı ve "Avrupa'da oynayan, tribünleri ayağa kaldıracak siyahi bir forvetle anlaşmak üzereyiz" diyerek Saint Etienne'in Gineli golcüsü Pascal Feinduno'yu alacakları yönündeki iddiaların gerçeğe dönüşme olasılığının arttığını gösterdi.
Kenan Öner, CSKA Moskova'da top koşturan Caner Erkin'i sezon sonu satış opsiyonu kendilerinde olmak üzere kiralama tekliflerini de Rus kulübüne ilettiklerini ve bu teklife olumlu bir cevap almayı umduklarını söyledi. Öner, Slovak golcü Holosko için ise kulübü Vestel Manisa'nın talep ettiği 6 milyon avro bonservis bedelini kesinlikle vermeyeceklerini vurguladı. (Spor Servisi)