'İnönü cehennem olsun'

Beşiktaş, Çek Cumhuriyeti'nin Slavia Prag takımıyla perşembe günü yapacağı UEFA Kupası 4. tur rövanş maçının hazırlıklarına yoğun kar yağışı altında başladı.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş, Çek Cumhuriyeti'nin Slavia Prag takımıyla perşembe günü yapacağı UEFA Kupası 4. tur rövanş maçının hazırlıklarına yoğun kar yağışı altında başladı. Nevzat Demir Tesisleri'ndeki sahaların kar altında olması nedeniyle futbolcular, tesis dışında daha az kar olan bir bölgede koşu yaptı. Teknik direktör Lucescu, futbolcular koşu yaparken, sahalarda incelemelerde bulundu. Futbolcular koşu sırasında zaman zaman birbirleriyle kartopu oynayarak, şakalaştılar. İstanbul'daki kötü hava koşulları nedeniyle yapılması planlanan Antalya kampının iptal edildiği açıklandı.
Lucescu, Slavia Prag karşısına, turu getirecek skoru almak için çıkacaklarını söyleyerek "İnönü'nün ambiansı muhteşem, Beşiktaş taraftarı bu maçta 12. gücün nasıl olduğunu bir kez daha gösterecek. Taraftarımızın, İnönü'yü cehenneme çevirmesini istiyorum" dedi. Zago'nun yokluğunun kendileri için büyük bir eksiklik olduğunu belirten Rumen hoca, "Zago'nun yokluğunu hissedeceğimiz açık. Ancak yeniden aramıza dönecek olan İlhan, hücumda gücümüzü artıracak. Futbolcularım kart konusunda daha dikkatli olmalı. Zor ama turu geçeceğiz" dedi.
'Kırmızıya ceza şart'
Slavia Prag maçında gördüğü kırmızı kartla takımını yalnız bıraktığı için para cezası alacak olan Zago konusunda takım arkadaşları da ilginç açıklamalarda bulundu. Ahmet Dursun, "Ben bir sezon önce Fenerbahçe maçında 50 milyar lira para cezası almıştım. Bu maç çok daha önemli" derken, takım kaptanı Tayfur, "Ortada suç varsa cezası da olur. Ancak bunlar büyütülmemeli. Zago'dan hiçbirimiz bu hareketi beklemezdik. Bu olay herkese ders olmalı. Çünkü kart görenlere karşı, ister istemez bir tepki oluyor" dedi.
Beşiktaş-Slavia Prag maçının biletleri dün sabah satışa çıkarıldı. Satışa sunulan biletlerin fiyatları 160 milyon lira ile 12.5 milyon lira arasında değişiyor. Tribünlere göre bilet fiyatları şöyle: Numaralı üst bölüm 160, numaralı alt bölüm 110, kapalı 55, yeni açık 15, eski açık 12.5 milyon lira. Bir kişi en fazla biş bilet alabilecek.