İnönü Stadı'nda 'Hırsız Burak' sesleri

İnönü Stadı'nda 'Hırsız Burak' sesleri
İnönü Stadı'nda 'Hırsız Burak' sesleri
Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanan derbi maçta skor 3-2 iken Burak'ın kendini yere atarak takımına penaltı kazandırması taraftarları kızdırdı. Beşiktaş yöneticisi Çebi: Burak Yılmaz emeğimizi çaldı

Beşiktaş sahasında Galatasaray ile 3-3 berabere kalırken; 86. dakikadaki penaltı kararına Beşiktaş taraftarı büyük tepki gösterdi. Burak Escude ile ikili mücadelesinde yerde kaldı ve hakem Bülent Yıldırım yardımcısının uyarısıyla penaltıya hükmetti. Penaltıyı Selçuk İnan gole çevirirken İnönü'de tribünler eski futbolcuları Burak Yılmaz'a sert tepki verdi. Siyah-beyazlı taraftarlar, 'Hırsız Burak' sesleriyle Dolmabahçe'yi inletti.

FUTBOLCU DEMEYE UTANIYORUM


Beşiktaş 2.Başkanı Ahmet Nur Çebi, maç sonrası, Galatasaray'ın penaltı kazandığı pozisyonun içinde yer alan sarı-kırmızılı futbolcu Burak Yılmaz'a tepki göstererek, “Gördüğüm kadarıyla kendini yere bıraktı. Ben O'na futbolcu demeye utanıyorum. Yakışmadı, arkadaşların emeğini çaldı. Her futbolcu birbirine saygılı olmalı. Karşıdaki takımın oyuncusunun emeğine saygısı olması lazım” diye konuştu.

Karşılaşmada Galatasaray'ın favori olarak gösterildiğinin belirtilmesi üzerine Çebi, kendisinin Beşiktaş'ı favori gördüğünü anlatırken, kadro dışı bırakılan futbolcuları Ricardo Quaresma ile ilgili sorulara yanıt vermekten kaçındı. Galatasaraylı yöneticileri statta karşılamamalarıyla ilgili soruya ise Çebi, bu konuda daha önce yaptığı açıklamaların yanlış anlaşıldığını belirterek, bu yöndeki sorulara cevap vermek istemediğini söyledi. (ajanslar)