İnönü'de 'Men In Black' gösterisi

Maç öncesinde Siyah-Beyazlı futbolcular ve yöneticiler, Ankaraspor maçında verilmeyen gol ile başkan Yıldırım Demirören, Genel Sekreter Kenan Öner ve...

  • Maç öncesinde Siyah-Beyazlı futbolcular ve yöneticiler, Ankaraspor maçında verilmeyen gol ile başkan Yıldırım Demirören, Genel Sekreter Kenan Öner ve Genel Menajer Sinan Engin'in Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmesini protesto amacıyla siyah giyindi. Futbolcular maça siyah formayla çıkarken, yöneticiler de siyah takım elbiselerle protokol tribünündeki yerlerini aldı. Ayrıca yeni açık tribünde Ankaraspor maçının hakemi Vedat Yüksel'e tepki verilen bir pankart açıldı.
  • Beşiktaş, dün Denizlispor karşısında ilk golünü tıpkı Marsilya maçında olduğu gibi rakibin köşe vuruşu sonrası yerken ikinci gol öncesinde de soldan ortayı yapan Denizlisporlu Tomas, meşin yuvarlağı eliyle istem dışı olsa da düzeltti.
  • Siyah-Beyazlı taraftarlar, son dönemde kötü sonuçlar alan takımlarına maç öncesi moral verdi. Isınmak için sahaya çıkan futbolcuları tribünlere çağıran taraftarlar, "Yenilsen de yensen de taraftarın seninle" diye tezahürat yaptı. Bu arada geçtiğimiz günlerdeöldürülen tribün liderlerinden Ferdi Aslan için de taraftarlar, "Ferdi ölmedi, kalbimizde yaşıyor" diye tezahüratta bulundu. Taraftarlar, ayrıca Aslan'ın ölüm nedeniyle ilgili medyada yer alan haberlere tepki gösterdi.
  • Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki rakiplerinin kendi liglerindeki maçlarında ise dün şu sonuçlar alındı: Liverpool-Birmingham: 0-0, Auxerre-Marsilya: 2-0.
  • Dün taraftarlar, Denizli maçına fazla ilgi göstermedi. Özellikle açık tribünlerde boşluklar göze çarparken, maçı 20 bine yakın taraftar izledi. Ayrıca karşılaşma öncesi Dün-ya Fair Play Günü ve Uluslararası Barış Günü kutlamalarına yönelik duyuru yapıldı. Fut-bolcular sahaya Fair Play bayrağının arkasın-da çıkarken, kaptanlar İbrahim Üzülmez ve Yusuf Şimşek, Fair Play metnini okudular.