İnönü'de neşeli bir pazar idmanı

Şampiyonlar Ligi'ndeki Sheriff maçına hazırlanan Beşiktaş'ın dünkü idmanı taraftara açıktı.

İSTANBUL - Şampiyonlar Ligi'ndeki Sheriff maçına hazırlanan Beşiktaş'ın dünkü idmanı taraftara açıktı. 50 kadar Siyah-Beyazlı taraftar yarım alanda yapılan çift kale maçın ardından sahaya inince çalışma erken bitti. Özel güvenlik elemanlarının da olmaması nedeniyle taraftarların sahaya girmesi önlenemezken, tribünde kalan taraftarlar, sahaya inenlere büyük epki gösterdi. Dünkü idmanın ilgi odaklarından biri Baki Mercimek'ti. Beşiktaşlı taraftarlar, ısrarla savunma oyuncusunu tribüne çağırdı. Baki, antrenmanı bırakıp tribünlere yönelirken, teknik direktör Sağlam bu oyuncuyu durdurdu ve yerine gönderdi. "Hoca izin ver" biçiminde tezahüratlara rağmen Sağlam geri adım atmadı. Antrenman sonrası Baki, taraftarlarla birlikte tezahürat yaptı.
Antrenman boyunca coşkulu tezahüratlar yapan taraftarlar, hafta içinde vefat eden 'Optik' lakaplı tribün lideri Mehmet Işıklar'ı da unutmadı. Antrenman öncesi futbolcu ve teknik heyet, taraftarlarla birlikte Optik Mehmet için saygı duruşunda bulundu.
'Celal Kolot'la sorunum yok'
İdman öncesi gazeteciler Ertuğrul Sağlam'ın yanındaydı. Özellikle transfer konusunda futbol şubesi sorumlusu Celal Kolot ile herhangi bir sorunu olmadığını kaydeden Sağlam, "Celal Bey çok iyi bir insan. Tüm enerjisini, gücünü ve zamanını Beşiktaş için harcıyor" diye konuştu. Sağlam, Beşiktaş'ın çok acil transfer yapmak zorunluluğunda olduğu biçiminde bir havanın da yaratılmaya çalışıldığını ifade ederek "Beşiktaş'ın ne sokağa atılacak bir kuruşu, ne de yabancı oyuncu alıp, onu kenarda oturtma lüksü vardır" şeklinde konuştu.
Bu arada Şampiyonlar Ligi ön eleme maçları için UEFA'ya verilen 25 kişilik kadroda ismi olmayan Mustafa Doğan, yaptığı açıklamada, Beşiktaş ile bir yıllık daha sözleşmesi bulunduğunu ve takımdan ayrılmayı düşünmediğini söyledi (Spor Servisi)