İnönü'de 'Rumen havası'

Maç öncesi iki takım taraftarları arasında olay yaşandı. Tezahüratla başlayan sataşma, taş atmaya dönüştü.

  • Maç öncesi iki takım taraftarları arasında olay yaşandı. Tezahüratla başlayan sataşma, taş atmaya dönüştü. Konuk ekibin taraftarlarını taşıyan minibüslerin camları kırıldı. Olaylarda yaralananlar oldu. Polis müdahale ederek olayların büyümesini engelledi.
  • Beşiktaşlı taraftarlar, Bursaspor Teknik Direktörü Hagi aleyhinde tezahüratta bulundu. Araya giren Lucescu, seyircileri susturdu. İki Rumen futbol adamı, teknik direktör olarak ilk kez karşı karşıya geldi. Sohbet eden ikilinin keyifli oldukları gözlendi. .
  • İnönü Stadı sezona yeni çehresiyle girdi. Statta, kapalı ve numaralı tribündeki tüm koltuklar değiştirildi, daha önce numaralı tribünde yer alan basın tribünü de kapalı tribüne alındı. Kapalı tribün üst kısmında 28 loca yapılırken, ayrıca Şampiyonlar Ligi maçlarında UEFA davetlileri ve sponsorlar için de özel bir yer ayrıldı. Soyunma odaları, basın merkezi ve doping odası da tamamıyla yenilendi. Numaralı ve kapalı tribün önündeki tel örgüler kaldırılırken, yalnızca yeni ve eski açık tribün önünde tel örgüler yer aldı.
  • Siyah-Beyazlılar tam 82 gün sonra İnönü'ye çıktı. Tribünler dolarken, henüz satılmayan kombine biletler nedeniyle numaralı tribün boş kaldı. 230 medya mensubunun izlediği maçta 5 de Rumen gazeteci vardı. İstiklal Marşı'nın çaldığı sırada araya başka bir müziğin girmesi kısa süreli gerginliğe neden oldu. Yeni transferler Ahmet Hassan, Emre, Okan, Sinan ve Ümit taraftarlarca tribüne çağrılıp alkış aldı.
  • Bursaspor PAF, Beşiktaş'ı 1-0 yendi. Tek golü Hüseyin attı. Geçen sezon şampiyon olan PAF, Süper Genç ve B Genç takımları İnönü'de düzenlenen bir törenle ödüllerini aldı.