İnönü'de teröre hem İngilizce hem Türkçe tepki

Son dönemlerde PKK terörüne karşı artan tepki dün BJK İnönü Stadı'nda da devam etti. Siyah-Beyazlı taraftarlar, pankartlar ve tezahüratlarla terör saldırılarını kınarken, sürekli "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları atıp...

  • Son dönemlerde PKK terörüne karşı artan tepki dün BJK İnönü Stadı'nda da devam etti. Siyah-Beyazlı taraftarlar, pankartlar ve tezahüratlarla terör saldırılarını kınarken, sürekli "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları atıp, Gençlik Marşı ve 10. Yıl Marşı'nı hep birlikte söyledi. Sahaya ısınmak için çıkan Beşiktaşlı oyuncuları tribünlere çağıran taraftarlar, "Şehitler için bu maçı alın" tezahüratı yaptı. Siyah-Beyazlı futbolcular, Liverpool karşısında siyah forma ile mücadele etti.
  • Tribünlere asılan pankartlarda Türkçe ve İngilizce olarak "Hepimiz kardeşiz", "Yurtta sulh, cihanda sulh" ibareleri yer aldı. Ayrıca, taraftarlar tribünlerde "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Hepimiz Mehmetçiğiz", "Biz ne savaşlar gördük, ne hainler tanıdık, bölünmedik. Sen de kimsin kalleş PKK" yazılı pankartlar açtı. Taraftarların isteğiyle statta şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Maçın başlamasından önce kapalı tribünde, tribünün tamamını kaplayan Türk bayrağıyla birlikte "Şehitler ölmez vatan bölünmez" yazılı pankart açıldı.
  • A Milli Futbol Takımı'nın Moldova ile oynadığı maçta sakatlanan Hakan Arıkan, gribal enfeksiyona yakalanan ve son anda kadrodan çıkarılan Rüştü'nün yerine kaleyi korudu.
    3Porto ile yapılan Şampiyonlar Ligi maçında Hollandalı hakem Pieter Vink tarafından tribüne gönderilen Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Liverpool maçında cezası nedeniyle karşılaşmayı tribünden izledi. Sağlam'ın yerine takımın başında antrenör Mutlu Topçu çıktı.
  • Maç için İstanbul emniyeti geniş güvenlik önlemleri aldı. İngiliz taraftarların giriş yaptığı eski açık tribünün ön kısmına güvenlik barikatları konulurken, taraftarları ayıran bölümlerde çok sayıda polis görev yaptı.
  • Karşılaşmaya taraftarlar büyük ilgi gösterdi. Güvenlik için boş bırakılan bölümlerin dışında tribünler tamamen dolarken, yaklaşık 1000 Liverpool taraftarı da eski açık ve numaralı tribündeki yerlerinden takımlarını destekledi. Karşılaşmayı spordan sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik de protokol tribününden izledi.
  • Karşılaşma sırasında yayıncı kuruluş, Beşiktaş'ın ilk golünün sahibini sürekli değiştirdi. Gol sahibi ilk önce Delgado olarak kayıtlara geçti, daha sonra Serdar Özkan olarak yazıldı. En son Hyypia'da (kk) karar kılındı.
  • İnönü Stadı'nda, kulübün resmi ürünlerinin satıldığı Kartal Yuvası mağazası törenle açıldı. Kapalı tribünün altındaki Kartal Yuvası mağazasının açılış kurdelasını Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören kesti. Kartal Yuvası mağazalarının dünkü geliri daha önce alınan kararla Mehmetçik Vakfı'na bırakılırken, yeni açılan mağazada ilk alışverişi yapan Başkan Demirören, yeni doğan çocuğuna bir forma aldı, kasaya da 50 bin dolarlık çek bıraktı. Siyah-Beyazlı taraftarlar da Kartal Yuvası mağazalarına büyük ilgi gösterdi.