'İnşallah finale kadar gideriz'

'İnşallah finale kadar gideriz'
'İnşallah finale kadar gideriz'
Galatasaraylı futbolcu Selçuk İnan, UEFA Avrupa Ligi'nde önlerinde uzun bir yol olduğunu ifade etti.

İSTANBUL  - Şampiyonlar Ligi'nde Kazakistan'ın Astana ekibi ile 1-1 berabere kalarak UEFA Avrupa Ligi biletini aldıkları maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamada bulunan Selçuk İnan, son haftalarda bir çıkış yakaladıklarını belirtti.

Maça iyi başladıklarını ancak buldukları pozisyonları değerlendiremediklerini anlatan Galatasaraylı futbolcu, "Aslında 'Zor bir süreçten geçiyoruz' demek istemiyorum ama çok da iyi bir durumda olmadığımızı söyleyebilirim. Son 2-3 haftadır ivme yukarı doğru gidiyor. Bugün biz de kazanmak istiyorduk. Beklemediğimiz anda gol yedik. Bence bu sonucun yine de sevindirici olması gerekiyor çünkü ne olursa olsun UEFA Avrupa Ligi'nde yolumuza devam ediyoruz. Hedefimiz de bu yöndeydi" diye konuştu.

Tecrübeli futbolcu, teknik direktörlüğe Mustafa Denizli'nin gelmesinden sonra ön liberoda farklı futbolcularla görev almasıyla ilgili olarak, "Kimle oynarsam oynayayım hem arkadaşıma yardımcı olmaya hem de takıma yararlı olmaya çalışıyorum. Bugün Chedjou ile takım için elimizden geldiğince mücadele etmeye çalıştık. Biz her maça kazanmaya çıkıyoruz. Bundan sonra da UEFA Avrupa Ligi'nde uzun bir yolumuz olduğunu düşünüyorum. İnşallah finale kadar gideriz" ifadelerini kullandı.

Spor Toto Süper Lig'de bu hafta Beşiktaş ile derbi maçta karşı karşıya geleceklerini hatırlatan Selçuk İnan, "Derbileri konuşmak bence yersiz. Sonuçta kimseyi motive etmenize gerek kalmıyor. Büyük maçlar aslında büyük oyuncuların kazandırdığı maçlardır. Bizde çok büyük, karakterli oyuncular var. Beşiktaş maçında galip gelmek istiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

SNEIJDER: YETERİ KADAR İYİ DEĞİLDİK

Galatasaray'ın Hollandalı futbolcusu Wesley Sneijder ise maçın zor olacağını bildiklerini dile getirerek, "Bugün yeteri kadar iyi değildik ancak burada bir puanla UEFA Avrupa Ligi'ne gideceğimizi biliyorduk. Daha olmamız gerekiyor. UEFA Avrupa Ligi'nde ilerlemek istiyorsanız zor olan bütün maçları kazanmanız gerekecektir" diye konuştu.

Sneijder, Beşiktaş ile oynayacakları derbi maça da değinerek, "Derbi özel bir maç olacak. Daha iyi bir oyun ortaya koymamız lazım" şeklinde görüş belirtti.