İnşallah o da Roberto ağabeyi gibi olacak

Fenerbahçe'nin yeni transferi Wederson, önceki akşam başlayan çalışmaların ardından artık bir dönem sürecek mücadelelerinin başladığını söyledi. Brezilya asıllı Türk oyuncu, kendisini Fenerbahçe'ye layık gören başkan ve yöneticilere teşekkür ederek...

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin yeni transferi Wederson, önceki akşam başlayan çalışmaların ardından artık bir dönem sürecek mücadelelerinin başladığını söyledi. Brezilya asıllı Türk oyuncu, kendisini Fenerbahçe'ye layık gören başkan ve yöneticilere teşekkür ederek, "Şu anda artık savaşımız başladı. Bizim için yeni bir dönem başlıyor" diye konuştu.
Wederson, Ankaraspor formasıyla çıktığında hayran kaldığını ifade ettiği Saracoğlu Stadı'nın atmosferinde bundan böyle taraftarın desteğini arkasına alacak olmasını, bir rüyasının gerçekleşmesi olarak yorumladı.
'Carlos'a hayranım'
Roberto Carlos'un hayranı olduğunu belirten Werderson, ondan çok şey öğrenip Fenerbahçe için büyük şeyler yapmak istediğini söyledi. Carlos'un futbolunu hayranlıkla izleyip, yaptıklarından her zaman kendisine bir şeyler katmaya çalıştığını ifade eden Brezilyalı, "Carlos'la ter dökecek olmak beni mutlu ediyor. Ondan çok fazla şey öğreneceğim" dedi. Wederson, 'İkinci bir Roberto Carlos geliyor diyebilir miyiz' şeklindeki soruya, "Bunun için çalışacağım" yanıtını verdi.
Wederson, 'Alex mi, Lincoln mü iyi' sorusuna, "Alex büyük bir futbolcu. Lincoln de iyi. Ben Alex'i uzun süredir tanıyorum ve hayranıyım" yanıtını verdi.
Sol kanatta Tuncay'ın açığını kapatmak için elinden geleni yapacağını belirten Wederson sözlerini şöyle sürdürdü: "Benim mevkim sol kanattır. Hocamız nerede uygun görürse o mevkide en iyisini yapmaya çalışırım. Tuncay çok büyük bir futbolcu. Fakat şu anda ben varım."
Anadolu takımlarıyla üç büyükler arasındaki farkı da değerlendiren Wederson, "En büyük fark, sorumluluğunuzun çok fazla artması" dedi.
(Spor Servisi)